Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Pożegnanie komendanta

środa, 25 luty 2015 10:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Inspektor Cezary Popławski, komendant mazowieckiej policji odchodzi ze stanowiska. Powodem odejścia jest awans Cezarego Popławskiego na zastępcę komendanta głównego ds. prewencji. Do momentu powołania nowego komendanta mazowieckiego, obowiązki te będzie pełnił dotychczasowy I zastępca, inspektor Rafał Korczak.

Pożegnanie inspektora Cezarego Popławskiego odbyło się w komendzie wojewódzkiej. Mazowiecką policją kierował półtora roku. – Uważam że te 19 miesięcy, które spędziłem w komendzie mazowieckiej, to dobry czas. Dobry czas dla policjantów ponieważ ich wizerunek i ich siedziby zdecydowanie się poprawiły – mówi inspektor Cezary Popławski, były już komendant mazowieckiej policji. Do sukcesów policji odchodzący komendant zalicza także spadek przestępczości i poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odejście inspektora Cezarego Popławskiego ma związek z jego awansem na zastępcę komendanta głównego ds. prewencji ruchu drogowego. – Jestem zaskoczony awansem, ale jestem także doświadczonym policjantem. Mój staż to 27 lat. Skłamałbym gdybym powiedział, że nie chciałbym awansować – dodaje inspektor Cezary Popławski. Awans inspektora Cezarego Popławskiego to duże wyróżnienie nie tylko dla niego samego, ale także dla Garnizonu Mazowieckiego. – To jest dobra praca inspektora Popławskiego i dobra praca całego garnizonu. To zdecydowało, że komendant główny Krzysztof Gajewski uznał, że właśnie inspektor Popławski powinien zostać jednym z jego zastępców – mówi nadinspektor Mirosław Schossler, zastępca komendanta głównego policji. Nie wiadomo kto będzie nowym komendantem mazowieckim. Do momentu ogłoszenia nominacji, obowiązki komendanta mazowieckiego będzie pełnił dotychczasowy jego pierwszy zastępca, inspektor Rafał Korczak. Inspektor Cezary Popławski jest pierwszym komendantem mazowieckim w historii, który bezpośrednio przeszedł do pracy w komendzie głównej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej