Dzisiaj jest: 24 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Nowoczesna sadzi drzewa

wtorek, 21 marzec 2017 16:09
Dział: Wiadomości
Autor 

Nowoczesna krytykuje tzw. ustawę Szyszki. Na znak protestu działacze partii rozpoczynają sadzenie drzew. I zachęcają różne środowiska do podobnych akcji.

 

Działacze radomskiego oddziału Nowoczesnej rozpoczęli swoją akcję na terenie w pobliżu Strumienia Godowskiego. Na początek spotkania z dziennikarzami przewodnicząca partii zapewniła, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem, akcja jest uzgodniona, a miejsce nasadzeń wskazał Urząd Miejski. Nowe drzewka to forma protestu przeciw obowiązującej od 1 stycznia ustawie, liberalizującej przepisy dotyczące usuwania drzew i krzewów.
- W całym kraju trwa niekontrolowana wycinka drzew. Negatywne konsekwencje ustawy ministra Szyszki możemy obserwować każdego dnia – mówi Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca Nowoczesnej w Radomiu. - Ta ustawa jest symbolem degradacji środowiska w imię niejednoznacznych interesów.
Jak podkreśla szefowa Nowoczesnej chodzi nie tylko o politykę. Bardzo ważny jest także wymiar edukacyjny. Katarzyna Kalinowska zachęca innych do podobnych akcji.
- Dziś posadzimy 100 drzew i mamy nadzieję, że naszymi śladami pójdą władze miasta, przedsiębiorcy i stowarzyszenia - zachęca Katarzyna Kalinowska.
Katarzyna Kalinowska uważa, że poprzednia ustawa o ochronie przyrody nie była doskonała. Dlatego Nowoczesna złożyła w Sejmie własne propozycje w tej sprawie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Katarzyna Kalinowska kandydatką Nowowczesnej?

  Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej będzie kandydatką tej partii na urząd prezydenta Radomia w najbliższych wyborach samorządowych, jeżeli Nowoczesna samodzielnie wystartuje w tych wyborach. Potwierdziła to przebywająca w czwartek w Radomiu Katarzyna Lubnauer , przewodnicząca Nowoczesnej.

 • Czy miasto kupi oczyszczacze powietrza ?

  Blisko 2,5 tysiąca podpisów zebrali przedstawiciele radomskiej Nowoczesnej pod petycją o stuprocentowe sfinansowanie przez miasto zakupu oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Petycja trafiła na biurko prezydenta Radosława Witkowskiego.

 • Nowoczesna chce walczyć ze smogiem

  Radomska Nowoczesna apeluje do prezydenta Radomia o zakup oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Zdaniem przedstawicieli tej partii, oczyszczacze chroniłyby przed smogiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej