Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Dwie skarpetki nie do pary. Radom włączył się w obchody

wtorek, 21 marzec 2017 16:06
Dział: Wiadomości
Autor 

21 marca jest Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Radom włączył się w te obchody. Najpierw w muszli w parku Kościuszki Teatr Opatrzności wystawił spektakl. Potem uczestnicy obchodów przeszli do Rynku.

 

- Od rana świętujemy, od rana są kolorowe skarpety. Cała rodzina się zaangażowała – mówi jedna z uczestniczek przemarszu.
Kolorowe, nie do pary skarpety miało dziś wielu uczestników, którzy świętowali w Radomiu przypadający na 21 marca Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Niedobrane skarpetki to symbol, bo osoby z Zespołem Downa mają dodatkowy chromosom. - Musimy się integrować z ludźmi zdrowymi – mówi Aldona Sikora, mama dziecka z Zespołem Downa. - Świętujemy ten dzień i solidaryzujemy się z dziećmi. Razem z nimi chcemy przeżyć to święto w dobrym stylu – dodaje inna maszerująca.
W muzeum Jacka Malczewskiego zaprezentowano wystawę fotograficzną, a także film dotyczący integracji z osobami z Zespołem Downa. Na koniec uczestnicy wypuścili kolorowe balony.
Święto nieprzypadkowo obchodzone jest 21 dnia 3 miesiąca, bo Zespół Downa powoduje wspomniany już dodatkowy, czyli trzeci chromosom w 21. parze chromosomów.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Każda kobieta jest piękna

    Kto chce zobaczyć kobiece piękno powinien obejrzeć wystawę na placu przed Urzędem Miejskim. Tytuł prezentacji to „Kobieta”. Modelkami były młode kobiety z zespołem Downa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej