Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

PiS żąda odwołania wiceprezydenta Konrada Frysztaka

poniedziałek, 20 marzec 2017 17:13
Dział: Wiadomości
Autor 

PiS zarzuca wiceprezydentowi nieudolność, zwłaszcza w zakresie inwestycji drogowych. W odpowiedzi prezydent Radomia apeluje do polityków PiS o dotrzymanie przez nich obietnic wyborczych.

 

PiS najważniejsze inwestycje drogowe w mieście ocenia źle. - Mamy do czynienia z katastrofą. Wszystkie wnioski dotyczące budowy dróg w Radomiu są niekompletne. Pewne dokumenty wpłynęły, ale ponieważ nie są kompletne i nie spełniają wymogów formalnych, to dlatego miasto pieniędzy nie dostanie – mówi Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zdaniem PiS winę za taki stan rzeczy ponosi wiceprezydent miasta, Konrad Frysztak. I dlatego należy go odwołać. - Czekaliśmy kilka miesięcy na to, że prezydent troszeczkę wstrząśnie swoim zastępcą. Dzisiaj pozostaje nam żądać od prezydenta odwołania wiceprezydenta Konrada Frysztaka za to, że nie podjął kilkudziesięciu milionów złotych dla naszego miasta – mówi Andrzej Kosztowniak, poseł PiS.
Radny PiS Marek Szary idzie dalej. - Ja bym dodał do wniosku o odwołanie wiceprezydenta Frysztaka także wniosek o to, żeby prezydent Witkowski również podał się do dymisji, bo nie zarządza tym miastem i nie jest w stanie w ogóle ogarnąć tego co dzieje się w Radomiu – mówi Marek Szary.
Niekompletne, zdaniem PiS, dokumenty dotyczą budowy trasy N-S i remontu ulicy Wolanowskiej. Miasto złożyło wnioski w terminie, ale bez
tzw. ZRID-u, czyli Zezwolenia Realizacji Inwestycji Drogowej. Z tymi zarzutami nie zgadza się wiceprezydent Konrad Frysztak. - Wbrew temu co mówią politycy i politykierzy PiS, wniosek na ulicę Wolanowską jest kompletny. Ma wszelkie zgłoszenia, bo nie jest to inwestycja, która wymaga pozwolenia na budowę. Mieścimy się w obecnych liniach rozgraniczenia drogi, ta dokumentacja jest kompletna, kompletny jest wniosek - tłumaczy Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
W przypadku trasy N-S miasto uzyska ZRID w II kwartale. I w tej sytuacji rzeczywiście może być problem z otrzymaniem dofinansowania.
Druga sprawa to aleja Wojska Polskiego. Miasto, zdaniem PiS, zrezygnowało z przebudowy tej drogi. Prezydent odbija piłeczkę – i przypomina wyborcze obietnice PiS zapisane w tzw. kontrakcie dla Radomia. - W „kontrakcie dla Radomia” mamy zapis o finansowaniu tej budowy z budżetu państwa. Nasze miasto jest przygotowane żeby zrealizować tę inwestycję. Apeluję jednak do polityków PiS o dotrzymanie przedwyborczych obietnic - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Tymczasem według posła Marka Suskiego, PiS załatwił z budżetu państwa 60 milionów złotych na przebudowę alei Wojska Polskiego. - Udało nam się załatwić pieniądze na budowę alei Wojska Polskiego. Niestety władze Radomia nie potrafiły przystąpić do tego projektu. Przepadło 60 milionów złotych – mówi poseł Marek Suski.
Jak tłumaczą władze Radomia, 60 milionów złotych to 50% dofinansowania inwestycji. Te pieniądze pochodziłyby z subwencji drogowej. Tymczasem w „kontrakcie dla Radomia”, który przed wyborami podpisali obecni posłowie PiS i sam Jarosław Kaczyński była mowa o finansowaniu przebudowy alei Wojska Polskiego z budżetu państwa. A to znacząca różnica w wysokości dofinansowania. Bo można ubiegać się nawet o 80%. - Jesteśmy gotowi współpracować z parlamentarzystami PiS przy realizacji tego projektu. Otwarcie deklaruję, że miasto jest w stanie udźwignąć wkład własny w wysokości 20%, a na resztę pieniędzy liczymy w postaci realizacji „kontraktu dla Radomia” - mówi prezydent Radosław Witkowski. I jak dodaje, nie zamierza odwoływać swojego zastępcy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej