Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Wniosek do wojewody o wygaszenie mandatu prezydenta Radomia

poniedziałek, 20 marzec 2017 17:10
Dział: Wiadomości
Autor 

Centralne Biuro Antykorupcyjne wysłało do wojewody mazowieckiego wniosek o wygaszenie mandatu prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu. CBA uważa, że prezydent złamał ustawę antykorupcyjną.

 

Na samym początku kadencji, w 2015 roku, prezydent Radosław Witkowski zasiadał w zarządzie spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy. Zdaniem CBA w ten sposób złamał ustawę antykorupcyjną. W oparciu o to CBA kilka tygodni temu wystąpiło do radomskiej Rady Miejskiej o wygaszenie mandatu prezydentowi. Ale Rada Miejska odrzuciła wniosek CBA. Dlatego teraz CBA zwrócił się do wojewody o wygaszenie mandatu Radosława Witkowskiego. - Wniosek CBA wpłynął do wojewody w zeszłym tygodniu. Wojewoda otrzymał również dokumenty z radomskiej Rady Miejskiej. Aktualnie trwa analiza tej dokumentacji - mówi
Ewa Filipowicz, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego.
Wojewoda najprawdopodobniej wezwie radomskich radnych do usunięcia naruszenia prawa, czyli do powtórzenia głosowania. W przypadku ponownego odrzucenia przez radnych wniosku CBA, mandat prezydentowi Radomia wygasi wojewoda. Prezydent R. Witkowski decyzję wojewody będzie mógł zaskarżyć do Sadu Administracyjnego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej