Dzisiaj jest: 15 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Drzewka od PSL. Przeciwko wycince

sobota, 18 marzec 2017 16:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Dwieście sadzonek sosny rozdali dziś w Radomiu działacze PSL. To akcja na rzecz poprawy jakości powietrza, ale głównie przeciwko masowej wycince drzew, jaka została przeprowadzona w Polsce.

 

Radomski PSL przygotował 200 sadzonek sosny. Rozdawał je na targowiskach i przy centrach handlowych przy ulicy Wernera. Drzewka były za darmo. - Rozdajemy drzewka z nadzieją, że ludzie je posadzą i będą produkowały tlen – mówi Józef Bakuła, szef radomskiego PSL.

To jeden z celów akcji. Ten drugi – to krytyka masowej wycinki drzew, jaka została przeprowadzona w Polsce na fali ustawy nazywanej potocznie ustawą Szyszki. - Z jakością powietrza w Polsce nie jest najlepiej, ostatnio dużo mówiło się o smogu, ale także w kontekście nowelizacji ustawy o ochronie środowiska i totalnym wyrębie drzew robimy coś dla poprawy tego stanu rzeczy – tłumaczy Józef Bakuła.

Ci, którzy drzewka dostali, deklarowali, że posadzą. - Posadzimy, bo to co robi Szyszko to jest faktycznie porażka jakaś – mówi jeden z obdarowanych.

Ogólnie akcja przypadła do gustu radomianom. Choć niektórzy podchodzili do niej z nieufnością. Bo jak to tak: dostać coś za darmo...

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PSL: szykujemy się do wyborów, rozważamy różne scenariusze

  PSL idzie do wyborów samorządowych pod własnym szyldem, zwłaszcza w wyborach do sejmików. W Radomiu nie wyklucza koalicji z organizacjami niepartyjnymi.

 • PSL: jesteśmy zbulwersowani postawą radnych

  Jesteśmy zbulwersowani postawą radnych, którzy nie korzystają z przywileju zgłaszania poprawek, a głosują przeciw budżetowi – mówi Józef Bakuła, szef radomskiego PSL.

 • PSL: skierujemy ustawę do Trybunału Konstytucyjnego

  PSL chce skierować do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o prawie wyborczym. Największe zastrzeżenia ludowców budzi ograniczenie okresu sprawowania funkcji wójta, burmistrza czy prezydenta do dwóch kadencji.

 • Ważny powód? PSL wyjaśnia: ASF blisko

  Nie poparliśmy budżetu państwa, bo jest zbyt rozbuchany i nie uwzględniono w nim naszych postulatów – mówią przedstawiciele PSL. Jednym z postulatów było zarezerwowanie dodatkowych pieniędzy na walkę z Afrykańskim Pomorem Świń. Choroba dotarła już na teren byłego województwa radomskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej