Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Święto Irlandii w radomskim gimnazjum

sobota, 18 marzec 2017 16:01
Dział: Wiadomości
Autor 

W Publicznym Gimnazjum nr 13 młodzież i nauczyciele obchodzili Dzień Świętego Patryka. W szkole dominował zielony kolor. Bo św. Patryk to przecież patron Irlandii.

 

Dzień patrona Irlandii w Publicznym Gimnazjum nr 13 staje się już tradycją tej placówki.
- Dzień św. Patryka obchodzimy od kilku lat – mówi Julita Bębenek, nauczycielka w PG nr 13. - Pomysł cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem naszej młodzieży.
Obchody trwały przez cały dzień, ale główna część imprezy, w formie happeningu, skończyła się po niecałej godzinie. Podobnie, jak w poprzednich latach program uroczystości to wspólne dzieło młodzieży i nauczycieli.
- Mamy swój scenariusz, a młodzież ma rewelacyjne pomysły, z których korzystamy – mówi Ilona Adamska, nauczycielka w PG nr 13.
Impreza ma jednocześnie charakter edukacyjny. Trzynastka to szkoła z oddziałami dwujęzycznymi. Obecnie jest gimnazjum, ale wkrótce będzie przekształcona w liceum,
- Irlandia to kultura Wielkiej Brytanii. My uczymy języka angielskiego, a właśnie poznawanie kultury to dobra forma nauki – podkreśla Julita Bębenek.
Podczas imprezy można było posłuchać co młodzież wie o historii i kulturze Irlandii. Informacje organizatorzy podawali oczywiście w dwóch językach: po polsku i po angielsku. Ale nie brakowało też zabawy, a quizy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podobnie, jak i inne atrakcje wymyślone przez samych gimnazjalistów.
- To na przykład malowanie twarzy, nauka tańca irlandzkiego, czy poczęstunek z tak popularnych w Irlandii ziemniaków – dodaje Ilona Adamska.
Dzień św. Patryka to irlandzkie święto narodowe i religijne. Obchodzone jest też w różnej formie w wielu innych krajach m.in. w Stanach Zjednoczonych, czy Niemczech.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Koniec szkoły

  Prawie 36,5 tysiąca uczniów z radomskich szkół zakończyło dziś rok szkolny 2016/2017. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody, a w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka odbyła się gala wręczenia Oscarów.

 • W PG 13 odbyła się Radomska Akademia Uczniowska

  W Publicznym Gimnazjum nr 13 w Radomiu – już po raz siódmy – odbyła się Radomska Akademia Uczniowska. W tym roku miała ona wymiar szczególny, bo od wrześnie PG 13 zamieni się w liceum.

 • Niełatwe pytani o polskich noblistów

  Warto znać polskich noblistów, ich historię i sukcesy. Z takiego założenia wychodzi PG nr 13 im. właśnie Polskich Noblistów, które już od kilku lat organizuje konkurs dla szkół podstawowych.

 • Futbol amerykański po angielsku

  Sport i nauka. Takie połączenie podoba się i uczniom, i nauczycielom. W Publicznym Gimnazjum nr 13 sportem, który łączy jest futbol amerykański.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej