Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor

Do Warki koleją szybciej w... 2021 roku

piątek, 17 marzec 2017 17:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Za kilka tygodni ruszy remont kamienicy Deskurów – zapowiada radomski magistrat. Na ogłoszony przez urząd miejski przetarg dotyczący remontu tego budynku wpłynęły 4 oferty.

 

Modernizacja linii kolejowej numer 8 z Radomia do Warszawy to jedna z inwestycji najbardziej wyczekiwanych przez radomian i mieszkańców regionu. Jak informuje PKP PLK, na początku tego roku rozstrzygnięto przetargi na modernizację dwóch odcinków: Warszawa – Czachówek i Radom – Warka. - Na przełomie marca i kwietnia tego roku planujemy podpisać umowę z wykonawcą na modernizację odcinka Warka - Radom. Koszt modernizacji wyniesie około 550 milionów złotych – mówi Łukasz Kwasiborski z PKP PLK S.A. Odcinek Radom – Warka przebuduje konsorcjum firm z Polski, Austrii i Niemiec, którego liderem jest Track Tec Construction z Wrocławia. - Między Warką a Radomiem zostanie wybudowany drugi tor. Przebudowane zostaną stacje i przystanki na trasie. Wszystkie będą dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Zmodernizowane zostaną przejazdy kolejowo-drogowe i zostaną także zamontowane nowoczesne urządzenia sterowania ruchem – dodaje Łukasz Kwasiborski. Prace na odcinku Radom – Warka rozpoczną się w drugiej połowie 2018 roku. Ich zakończenie planowane jest na II kwartał roku 2021. Po modernizacji cała linia od Radomia do Warszawy będzie dostosowana do prędkości 160 km/h. dla pociągów osobowych. Czas przejazdu zostanie skrócony do około 75 minut. Dzisiaj podróż pociągiem z Radomia do stolicy trwa około 2 godzin.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej