Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

4 oferty na remont kamienicy Deskurów. Prace za kilka tygodni

piątek, 17 marzec 2017 16:49
Dział: Wiadomości
Autor 

Za kilka tygodni ruszy remont kamienicy Deskurów – zapowiada radomski magistrat. Na ogłoszony przez urząd miejski przetarg dotyczący remontu tego budynku wpłynęły 4 oferty.

 

Oferty złożyła firma Betonox Construction z Sopotu, radomska Rosa Bud, konsorcjum firm Erekta Budownictwo Specjalistyczne i Erekta Budownictwo i firma Warbud z Warszawy. Najtańszą ofertę złożył sopocki Betonox. - Najtańsza oferta opiewa na niecałe 25 milionów złotych. Chcieliśmy przeznaczyć na tę inwestycję 35 milionów złotych, więc realizacja nie jest zagrożona – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Jedyną ofertą wykraczającą poza budżet przewidziany przez magistrat jest oferta firmy z Warszawy, która wyceniła swoje usługi na kwotę blisko 54 milionów złotych. Teraz wszystkie oferty są sprawdzane pod kątem formalnym.
- Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację inwestycji – dodaje Radosław Witkowski.
Jak zapowiada magistrat remont kamienic powinien rozpocząć się za kilka tygodni. Wykonawca będzie musiał wzmocnić fundamenty, przebudować piwnice, wymienić stropy, wyremontować schody i dach. Konieczna jest też wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, montaż szklanego zadaszenia dziedzińca, montaż wind oraz kompleksowe wykonanie nowych instalacji.
Po przebudowie kamienice Deskurów mają pełnić funkcję muzealną, usługową, edukacyjną i biznesową. Miasto zabiega o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej