Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Problemy z „ciepłym guzikiem”

piątek, 17 marzec 2017 16:42
Dział: Wiadomości
Autor 

Działa dopiero od tygodnia, a już są problemy z jego odpowiednim używaniem. Nie wszyscy pasażerowie i kierowcy chcą korzystać z tzw. „ciepłego guzika”.

 

„Ciepły guzik” w autobusach komunikacji miejskiej w Radomiu działa od 11 marca. O wprowadzenie tego systemu wnioskowali od dawna mieszkańcy. W mediach została przeprowadzona kampania dotycząca „ciepłego guzika”: jak go używać i kiedy. Na wiatach przystankowych zostały umieszczone odpowiednie informacje. Ale – jak informują nasi telewidzowie – są problemy z używaniem systemu otwierania drzwi przez pasażerów. - Pomysł ten funkcjonuje z powodzeniem w wielu miastach naszego kraju. I uważam, że po kilku tygodniach zostanie zaakceptowany również przez społeczeństwo Radomia. Mam nadzieję, że nasi mieszkańcy będą z tego systemu korzystać – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
I korzystają. Ale nie wszyscy. W założeniach pasażer, który chce wysiąść z autobusu lub do niego wejść sam musi otworzyć sobie drzwi po naciśnięciu właśnie „ciepłego guzika”. W praktyce jednak bywa różnie. Są pasażerowie, którzy „ciepły guzik” wciskają i są tacy, którzy nie zwracają na niego uwagi. W wielu sytuacjach to kierowcy, nie czekając na to co zrobią pasażerowie, otwierają drzwi autobusu. „Ciepły guzik” ma zapobiec „wietrzeniu” autobusu kiedy jest zimno lub wpuszczaniu gorącego powietrza z zewnątrz w upalne dni, kiedy w autobusach włączona jest klimatyzacja.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji już wie, że są problemy z odpowiednim używaniem „ciepłego guzika” lub jego blokowaniem przez kierowców autobusów. Jak zapewnił nas dyrektor MZDiK Piotr Wójcik, w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone kontrole w autobusach MPK.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej