Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Śmieci szpecą i szkodzą. Radom po zimie

czwartek, 16 marzec 2017 16:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Brzydki obraz Radomia wyłania się po zimie. Widać to w Lesie Kapturskim, który jest pełen śmieci. To tylko przykład. A śmieci nie tylko źle wyglądają, ale stanowią niebezpieczeństwo np. dla zwierząt.

Wczesnowiosenny spacer po zimie w Lesie Kapturskim nie jest zapewne przyjemny, jeśli mija się po drodze porozrzucane śmieci. To niestety tylko przykład. Takich terenów w mieście jest dużo więcej – informują strażnicy miejscy, którzy już rozpoczęli kontrole pod tym kątem. - Znaleźliśmy ok. 30 terenów, gdzie już poszły pisma do właścicieli działek o to, żeby uporządkowali teren – informuje Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu. Śmieci szpecą, ale mogą też być śmiertelnie niebezpieczne dla zwierząt. Dla całej przyrody zresztą. - Jeśli worki foliowe zostaną połknięte przez zwierzęta, będą się one męczyły bardzo. Ale i dla przyrody te odpady są szkodliwe. Rozkładają się setki, a nawet tysiące lat. Na przykład szkło - 4 tysiące lat – mówi Grażyna Krugły, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w UM w Radomiu. Worki foliowe rozkładają się w czasie od 100 do nawet 1000 lat – dodaje dyrektor Krugły. Taką karę za wandalizmy płaci przyroda. Ci, którzy są sprawcami też płacą. Jednak znacznie mniej, bo maksymalna kwota mandatu dla sprawcy to 500 złotych. Mandat także do 500 złotych grozi też właścicielowi, który – mimo wcześniejszego zobowiązania – nie posprząta zaśmieconego terenu. Jeśli właściciel odmawia przyjęcia mandatu, wówczas strażnicy kierują wniosek do sądu karnego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Interwencje strażników będą rejestrowane ?

  Radomska Straż Miejska przez ostatnie dwa tygodnie testowała nowy sprzęt. Podczas kontroli czy interwencji funkcjonariusze oprócz standardowego wyposażenia, na ulice zabierali ze sobą kamerę.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • "Kłopot, którego nikt nie chce rozwiązać"

  To słowa z listu, jaki trafił do naszej redakcji. Starsi mieszkańcy z ul. Żeromskiego skarżą sie na samochody, które... jeżdżą po chodniku. "To jest niebezpieczne zwłaszcza dla nas, seniorów" – pisze autorka listu.

 • Bo ferie mają być bezpieczne. Pokazy na Borkach

  Nad zalewem na Borkach policja, straż pożarna i strażnicy miejscy mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w czasie zimowego wypoczynku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej