Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowe auto dla niepełnosprawnych

czwartek, 16 marzec 2017 16:26
Dział: Wiadomości
Autor 

Do tej pory korzystali z dość wysłużonego mercedesa. Teraz mają nowiutkie Renault. Radomska Caritas zakupiła nowe auto dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej. Zakup był możliwy dzięki pomocy kilku partnerów.

Od 2008 roku w Jedlance Starej Caritas Diecezji Radomskiej prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej. To ważne warsztaty dla uczestników, ale gdyby nie auto, którym są dowożeni, wielu nie mogłoby brać w nich udziału. Teraz na warsztaty niepełnosprawni będą dowożeni nowym samochodem kopionym z myślą właśnie o nich. - Nasi uczestnicy dojeżdżają z okolic od Iłży po Skaryszew. Codziennie auto pokonuje ok. 180 kilometrów, żeby przywieźć i rozwieźć uczestników – informuje ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. Samochód kosztował prawie 130 tysięcy złotych. Około 70 % tej kwoty stanowiło dofinansowanie z PFRON-u, a pomoc w uzyskaniu tego dofinansowania dało starostwo powiatowe. Zresztą nie tylko w tym jednym przypadku. - Mamy też Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedlance i w 2016 roku pozyskaliśmy 130 tysięcy złotych na zakup samochodu. Planujemy kupić 17-osobowy, ale niewykluczone, że będzie to więcej miejsc – informuje Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski. Starostwo pomogło też w zakupie auta dla Pionek. W sumie z PFRON-u na zakup trzech samochodów starostwo pozyskało w ostatnim czasie ponad 400 tysięcy złotych. Zakup auta dla WTZ wsparła też fundacja PZU. 10 % kwoty dołożyła Caritas diecezji Radomskiej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Pomoc za 1 procent

  Caritas Diecezji Radomskiej chce rozszerzyć pomoc dla chorych. Pieniądze na zakup sprzętu medycznego mają pochodzić z rozliczeń PIT, które Caritas wypełnia bezpłatnie w zamian za 1 procent od podatku dochodowego.

 • Nie wyrzucajmy jedzenia po świętach. Podzielmy się

  Co roku obiecujmy sobie, że kupimy mniej niż przed rokiem i co roku okazuje się, że nie udało się nam dotrzymać tego postanowienia. Po świętach mamy nadmiar żywności. Nie wyrzucajmy jej. Podzielmy się jedzeniem. Żywność można przekazać m.in. do radomskiej Caritas, o co apeluje jej dyrektor.

 • Caritas pomaga dzieciom

  Rozpoczęła się kościelna akcja sprzedaży świec. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla dzieci. Akcja ma charakter ekumeniczny.

   

   

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej