Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Autyzm Help. Punkt już działa

środa, 15 marzec 2017 15:51
Dział: Wiadomości
Autor 

Dla rodziców, ale też m.in. dla nauczycieli, którzy nie zawsze mają wiedzę na temat tego, jak postępować z dziećmi autystycznymi otwarto w Radomiu punkt informacyjno-konsultacyjny Autyzm Help.

Punkt informacyjno-konsultacyjny Autyzm Help otwarto w Radomiu przy ul. Kościuszki 5a. To miejsce dla dzieci autystycznych, ich rodziców, ale i nauczycieli. Znacznie ułatwi życie zainteresowanym. - Do tej pory staraliśmy się edukować w kameralnym gronie, teraz mamy możliwość wyjścia do szerszej grupy odbiorców. Zarówno rodziców, jak i do nauczycieli - opowiada Aneta Stańczyk, koordynator Klubu Rodziców JiM w Radomiu. Podczas otwarcia podkreślano rolę, jaką punkt może spełniać właśnie dla nauczycieli. Bo dziś, w dobie rozwoju edukacji, coraz więcej dzieci autystycznych trafia do zwykłych szkół. A wielu nauczycielom brakuje wiedzy na temat autyzmu. - Wraz z otwieraniem się szkół na nasze dzieci potrzeba wiedzy jest znacznie wyższa – mówi Aneta Stańczyk. - Jeśli tej wiedzy nie ma, to nasze dzieci mogą być wyszydzane, źle traktowane – dodaje pani Aneta, która jest mamą chłopca z autyzmem. W punkcie dyżurować będą eksperci: psychologowie, pedagodzy, ale też i doświadczeni przez życie, czyli rodzice dzieci autystycznych. Bo każde dziecko może przejawiać różne objawy autyzmu. - Nie jestem specjalistą co prawda, ale nie spotkałem się z sytuacją, w której dzieci autystyczne miałyby takie same objawy. Każde jest inne. I to, że można w tym punkcie obserwować świat dziecka przez jego pryzmat, przez pryzmat jego rodzica, to bardzo dobre doświadczenie dla nauczycieli – twierdzi Bogusław Tundzios z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu. Do punku Autyzm Help może przyjść każdy, kto ma wątpliwości na temat tego, jak właściwie postępować z osobami autystycznymi i wszyscy ci, którzy chcieliby zgłębić wiedzę na ten temat.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Niebieski Marsz dla chorych na autyzm

  W czwartek ulicami Radomia przeszedł Niebieski Marsz rozpoczynający Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie. Marsz ma zwrócić uwagę mieszkańców miasta na potrzeby osób dotkniętych tą chorobą

 • „Oswoić autyzm”. Udany projekt

  Mówią, mają kontakt z rodzicami i rówieśnikami. Postępy są ogromne – zapewniają rodzice dzieci autystycznych, które biorą udział w projekcie „Oswoić autyzm”.

 • Poradnia dermatologiczna po remoncie

  Blisko 1 milion złotych kosztował remont poradni dermatologicznej w szpitalu miejskim. Wcześniej mieliśmy antyreklamę dla szpitala. Teraz jest bez porównania – podsumowuje personel szpitala.

 • Poradnie po remoncie, nowa rzeczywistość

  Zakończyły się remonty trzech poradni w szpitalu miejskim przy ul. Tochtermana. Teraz pacjenci i personel mają świetne warunki. Ale potrzeby szpitala są ogromne. Władze miasta deklarują kolejne inwestycje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej