Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

W Radomiu będzie ulica Sołtyka?

sobota, 02 maj 2015 14:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomski Samorząd Obywatelski chce aby ulicy prowadzącej do Portu Lotniczego Radom nadano imię konstruktora samolotów Tadeusza Sołtyka. Wniosek w tej sprawie wpłynął do Rady Miejskiej.

 

Urodzony w Radomiu Tadeusz Sołtyk był inżynierem, konstruktorem lotniczym i profesorem nauk technicznych. To właśnie on zaprojektował pierwszy polski samolot odrzutowy – szkolno-treningowy TS-11 Iskra. Radomski Samorząd Obywatelski chce teraz aby ulica prowadząca do radomskiego lotniska nosiła imię właśnie Tadeusza Sołtyka. - Profesor Tadeusz Sołtyk jest honorowym obywatelem miasta Radomia natomiast nie jest uhonorowany żadną ulica w naszym mieście. I stwierdziliśmy, że najlepszym patronem ulicy łączącej Port Lotniczy i ulicę Lubelską będzie właśnie Tadeusz Sołtyk – mówi Jarosław Kowalik, z Radomskiego Samorządu Obywatelskiego. Wniosek RSO o nadanie nazwy ulicy trafił do Rady Miejskiej. O nadanie ulicy prowadzącej do lotniska nazwy Tadeusza Sołtyka zabiegają także radni klubu Platformy Obywatelskiej, którzy złożyli w tej sprawie wniosek do Urzędu Miejskiego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Bezpartyjna koalicja pod szyldem „Bezpartyjni Radomianie”

  Bezpartyjni Radomianie – pod takim szyldem - jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych, koalicja radomskich stowarzyszeń bezpartyjnych. Kandydata koalicji na prezydenta Radomia poznamy najprawdopodobniej w czerwcu.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej