Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kłopoty w Królestwie Kabuto

wtorek, 14 marzec 2017 16:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Policja przesłuchuje obywateli królestwa Kabuto. To państwo, które powołał na terenach w Wolanowie pod Radomiem radomianin Mieszko Makowski.

Część Królestwa Kabuto położona jest w okolicach Wolanowa pod Radomiem. Królestwo ma swoją flagę, opracowało wzór dowodów osobistych. Na czele królestwa stoi król. Mieszko Makowski. Ale, jak zaznacza pan Mieszko, nie powołał królestwa dla tytułów. Woli zatem określenie „założyciel” lub „właściciel”.
Ale teraz król Kabuto ma inny problem: policja, w dodatku obca, bo Polska, przesłuchuje jego poddanych. Wzywa osoby, które podpisały się pod petycją o utworzenie królestwa. - Prokuratura przesłuchuje ludzi, którzy się podpisali na tych listach, pytając ich tylko i wyłącznie, czy naprawdę się podpisywali. Całe dochodzenie jest prowadzone z paragrafu dotyczącego kradzieży dowodu osobistego czyli takie szukanie dziury w całym. Oczywiście, nikt nie ma tutaj postawionych zarzutów, nikt nie idzie siedzieć, nic tym ludziom nie grozi – mówi Mieszko Makowski.

Pod petycja o utworzenie mikropaństwa podpisało się trzysta osób. Samo królestwo, jak deklaruje pan Mieszko, ma już 6 tysięcy obywateli. - Także, gdyby prokuratura chciała sprawdzać, czy oni naprawdę składali wnioski o obywatelstwo to ja oczywiście życzę powodzenia – mówi Mieszko Makowski i zapewnia, że w jego działaniach nie ma nic nielegalnego, wszystko zrobione jest w oparciu o literę prawa.

Królestwo Kabuto Mieszko Makowski powołał jesienią ubiegłego roku. Jako mikropaństwo. - Kabuto ma trzy terytoria. Oczywiście największe zainteresowanie budzie to terytorium w Polsce, pod Radomiem. To jest enklawa z ograniczoną suwerennością, tak żeby nie naruszało Art. 3 Konstytucji RP, czy kodeksu karnego, zatem ta suwerenność na terenie Polski jest mocno ograniczona. Natomiast jeżeli chodzi o tereny zagraniczne to to są suwerenne terytoria.

Główne terytorium Kabuto leży przy Kanadzie. - Zajęliśmy terytorium niczyje, czyli terytorium, którego zrzekły się wszystkie sąsiadujące państwa. Wystosowaliśmy do tych państw zapytania, czy potwierdzają zrzeczenie się tego terytorium, otrzymaliśmy potwierdzenia, więc zgodnie z prawem międzynarodowym mogliśmy sobie teren niczyj zawłaszczyć – mówi Mieszko Makowski.

Na wiosnę powstaną na terenie królestwa pierwsze obiekty sportowe. Wbrew plotkom, królestwo nie chce zostać członkiem NATO. Rozmawia za to z ONZ, ale nie liczy specjalnie na sukces. Ma podpisane kilka porozumień, z innymi mikropaństwami. I z kilkoma większymi. I kilka innych umów. M.in. z bankiem Dominikany, na obsługę obywateli królestwa. Na razie z Mieszkiem Makowskim nie kontaktował się nikt z polskiego MSZ. Cała inicjatywa zaś to wsparcie dla charytatywnej fundacji Uroboros.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej