Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

CBŚP weszło do Wydziału Komunikacji UM

wtorek, 14 marzec 2017 16:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Działania funkcjonariuszy dotyczyły nieprawidłowości przy rejestrowaniu pojazdów. Prezydent Radomia zwolnił Wojciecha Czubaka, który pełnił obowiązki dyrektora Wydziału Komunikacji. Konsekwencje poniesie także jedna z pracownic wydziału.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji do wydziału komunikacji radomskiego urzędu przyszli w ubiegłym tygodniu. - Policjanci CBŚP z Radomia zabezpieczyli dokumentację w urzędzie. Natomiast sprawa została przekazana już do prowadzenia Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu – mówi komisarz Agnieszka Hamelusz z zespołu prasowego CBŚP.
Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy rejestracji pojazdów. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, może chodzić o możliwość rejestracji kradzionych samochodów. Sprawa dotyczy dwóch takich przypadków. - W związku z wykryciem przez pracowników urzędu nieprawidłowości w Wydziale Komunikacji, związanych z rejestracją pojazdów, władze miasta zareagowały zdecydowanie, zlecając przeprowadzenie wewnętrznego postępowania wyjaśniającego – mówi Katarzyna Piechota - Kaim z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu.
Wewnętrzna kontrola potwierdziła nieprawidłowości. - Prezydent zwolnił osobę pełniącą obowiązki dyrektora wydziału. Konsekwencje służbowe poniesie także pracownica wydziału, która przebywa aktualnie na zwolnieniu lekarskim – dodaje Katarzyna Piechota – Kaim.
Magistrat podkreśla, że zależy mu na dokładnym wyjaśnieniu sprawy. Zapewnia jednocześnie o pełnej współpracy z Komendą Miejską Policji, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej