Dzisiaj jest: 2 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Sława, Dionizy, Teofil

J. Korwin-Mikke krytykuje PiS

poniedziałek, 13 marzec 2017 16:02
Dział: Wiadomości
Autor 

Janusz Korwin-Mikke krytykuje PiS i zarzuca mu brak odpowiedzialności w polityce zagranicznej. A lokalni działacze partii Wolność zapowiadają walkę z władzami Radomia w sprawie opłat za miejsca parkingowe.

Janusz Korwin-Mikke powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej, że wierzył w sprytny plan Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS miał walczyć z Donaldem Tuskiem, po to aby... został on wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej. Dzięki temu PiS pozbył się Donalda Tuska z krajowej polityki.
Janusz Korwin-Mikke mówił jednak, że nie o to chodziło.
- Gdyby tak było Jarosław Kaczyński przyjąłby propozycję współpracy od Marine Le Pen, która będzie walczyć w wyborach we Francji. Wygrana jej ugrupowania była korzystna dla całej Europy ze względów geopolitycznych – przekonuje Janusz Korwin-Mikke, prezes partii.
Wniosek z całej sytuacji według prezesa Wolności jest taki, że rząd się ośmieszył.
- Słyszę, że PiS odrzuca poparcie dla Marine Le Pen – mówi Janusz Korwin-Mikke. - Cała sytuacja świadczy o tym, że polska polityka znalazła się w rękach ludzi zupełnie nieodpowiedzialnych.
Natomiast działacze radomskiego oddziału partii wrócili do sprawy opłat za miejsca parkingowe. Zdaniem Wolności władze Radomia pobierały je niezgodnie z prawem. Bo miejsca parkingowe nie były właściwie oznakowane. W efekcie partia Wolność zawiadomiła o tej sprawie prokuraturę.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Opłaty za parkowanie niezgodne z prawem?

  Czy MZDiK w Radomiu łamie prawo pobierając opłaty w strefie płatnego parkowania? Według partii „Wolność” - tak, bo MZDiK pobiera między innymi opłaty za parkowanie w miejscach do tego nie wyznaczonych.

 • Partia Wolność mówi: wojna!

  Partia Wolność wypowiada wojnę urzędnikom radomskiego magistratu. Na pierwszy ogień idą opłaty za parkowanie pojazdów poza miejscami wyznaczonymi znakami drogowymi.

 • KorWin chce broni dla każdej rodziny

  Broń dla każdej rodziny – to jeden z pomysłów partii KorWin. Dziś o tym pomysle mówił w Radomiu lider partii, Janusz Korwin – Mikke.

 • Korwin ogłosi listy w poniedziałek

  W piątek w Radomiu z wyborcami spotkał się Janusz Korwin-Mikke. Głównie mówił o sprawie uchodźców, choć pojawiły się także lokalne wątki.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej