Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Utwardzają ulice w Radomiu. RPD przyśpiesza

czwartek, 09 marzec 2017 15:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Ulica Fałata w Radomiu zostanie utwardzona w ramach radomskiego Programu Drogowego. Prace już się rozpoczęły. W tym roku magistrat planuje utwardzenie około 50 ulic.

 

Zima odpuściła na dobre i dzięki temu mogły się rozpocząć prace związane z utwardzaniem ulic w mieście w ramach Radomskiego Programu Drogowego. - Obecnie utwardzane są ulice z planu zeszłorocznego. W 2016 roku ogłoszone były przetargi na wykonawstwo, ale ze względu na złe warunki atmosferyczne, przesunęliśmy roboty na ten rok – mówi Dagmara Gac z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu. Obecnie prace trwają na 10 ulicach w mieście. Między innymi rozpoczęły się na ulicy Fałata, prowadzącej do Parku Leśniczówka. - Firma DrogBud utwardza ulicę Fałata na odcinku 103 metrów. Koszt to prawie 93 tysiące złotych. Prace potrwają do 15 kwietnia – dodaje Dagmara Gac. Magistrat ogłosił także przetarg na utwardzenie ulicy Zachodniej na Kierzkowie. Zainteresowane firmy na złożenie ofert mają czas do 22 marca. W tym roku w planie do utwardzenia znalazło się około 50 ulic. W tegorocznym budżecie miasta na ten cel zapisano 8 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ulica Małcużyńskiego zostanie utwardzona

  Ulica Małcużyńskiego trafi na tegoroczną listę Radomskiego Programu Drogowego. Prezydent Radosław Witkowski chce w sprawie ulicy Małcużyńskiego zwołać sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej i prosić radnych o pieniądze na jej utwardzenie.

 • Rząd uruchomił program rozwoju dróg lokalnych

  W kościele katolickim rozpoczął się Wielki Tydzień. Wstępem do niego była Niedziela Palmowa. Setki osób uczestniczyły w tradycyjnych obchodach Niedzieli Palmowej, które odbyły się w Muzeum Wsi Radomskiej. Była procesja z palmami do pól, kiermasz świąteczny i warsztaty zdobienia pisanek.

 • Burzliwa sesja nadzwyczajna. Radni przyjęli RPD

  To była jedna z najburzliwszych – o ile na najburzliwsza – w tej kadencji Rady Miejskiej, sesja nadzwyczajna. Po ponad dwóch godzinach kłótni, pyskówek i wzajemnego obrażania się, radni wprowadzili do Wieloletniej Prognozy Finansowej budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim i przyjęli ku radości obecnych na sesji mieszkańców Radomia, Radomski Program Drogowy w wersji proponowanej przez prezydenta Radosława Witkowskiego.

 • Mieszkańcy protestują w sprawie programu drogowego

  Mieszkańcy ulic, które zakwalifikowano przez władze miasta do utwardzenia w tym roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego, a które później zostały z budżetu wyrzucone, protestują. A politycy przerzucają się winą. Platforma Obywatelska obwinia opozycję za to, że drogi nie zostaną utwardzone. Przewodniczący Rady Miejskiej przypomina natomiast, że PO także poparła budżet, z którego wyrzucono program drogowy prezydenta. Przewodniczący dodaje, że lista dróg do utwardzenia w tym roku jest otwarta.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej