Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Duże zainteresowanie remontem kamienicy Deskurów

środa, 08 marzec 2017 17:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 100 zapytań wpłynęło do Urzędu Miejskiego w związku z przetargiem na remont kamienicy Deskurów. Do 16 marca firmy zainteresowane tą inwestycją mogą składać swoje oferty.

 

Kamienica Deskurów to duży budynek, zajmujący kwartał między ulicami Rwańską, Grodzką a Rynkiem. Od kilkunastu lat ten budynek czeka na remont. Wcześniej miasto i spółka Rewitalizacja podejmowały próby sprzedaży tego obiektu. Bez skutku. Teraz miasto postanowiło, że samo rozpocznie remont kamienicy. Przetarg został ogłoszony, a zainteresowanie nim jest spore. Urząd dostał przeszło 100 pytań od firm zainteresowanych inwestycją. I już na te pytania odpowiedział. - Były różne pytania, począwszy od tego, czy można wyburzyć w całości kamienicę lub czy można burzyć częściowo ściany. Dokumentacja projektowa, uzgodnienia z konserwatorem i nadzór autorski projektantów pozwala na pewną ingerencję w ściany budynku, ale nie zakładamy pełnego wyburzenia tego budynku. Ma być to rewitalizacja poprzez przebudowę, wzmocnienie konstrukcji i podbicie fundamentów – mówi wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

Ale, jak zaznacza wiceprezydent, kamienica rzeczywiście jest w bardzo złym stanie. Budynek nie jest użytkowany od mniej więcej 10 lat. - Możliwe więc, że pewne części tego budynku będą wymagały pełnego odbudowania, ale zakładamy, że będą to niewielkie części – zapewnia wiceprezydent.

M.in. ze względu na ilość pytań urząd przesunął pierwotny termin składania ofert w przetargu na remonty budynku. Zainteresowane firmy mogą swoje propozycje składać do 16 marca. Prawdopodobnie przetarg rozstrzygnięty zostanie przed świętami, czyli w połowie kwietnia. Zwycięska firma mogłaby rozpoczynać prace jeszcze przed wakacjami.
Szacowany koszt remontu to ok. 40 milionów złotych. Miasto będzie starało się o pozyskanie przynajmniej częściowo finansowania zewnętrznego, czyli o środki unijne.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Przebudowa alei Wojska Polskiego niezagrożona?

  „PiS niepotrzebnie straszy mieszkańców. Przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego jest niezagrożony” - tak wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak komentuje „rewelacje” przedstawicieli radomskiego Prawa i Sprawiedliwości, że miasto mimo podpisania umowy na dofinansowanie, nie jest gotowe na ogłoszenie przetargu na przebudowę alei Wojska Polskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej