Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

„Oda do radości” w rocznicę wejścia do UE

piątek, 01 maj 2015 17:07
Dział: Wiadomości
Autor 

„Bądźmy razem w Europie” - pod takim hasłem odbyły się w Radomiu obchody rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Ich głównym punktem było wspólne odśpiewanie „Ody do radości”.

Pochód zorganizowany przez władze miasta z okazji rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej pochodu poprowadziła barwna Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Grandioso”. W tym roku mija 11 lat od wstąpienia Polski do Unii. - To ważny dzień. Większość moich współpracowników pamięta jeszcze czasy, gdy Polska była po drugiej stronie „żelaznej kurtyny”. Dziś cieszymy się z członkostwa w Unii Europejskiej, z projektów, które są współfinansowane przez środki europejskie, ale cieszmy się też ze swobody poruszania się po Europie – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Na placu Konstytucji 3 Maja odbył się pokaz musztry paradnej. I główny akcent obchodów rocznicy wejścia Polski w struktury Unii Europejskiej – wspólne odśpiewanie Ody do Radości, hymnu Unii. Śpiewały połączone radomskie chóry, władze miasta i wszyscy, którzy przyszli na Plac Konstytucji.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Pieniądze z Unii na radomską starówkę?

    Remont kolejnych zabytkowych kamienic, prace archeologiczne, a potem renowacja ratusza. Wszystko po to, żeby Miasto Kazimierzowskie zaczęło tętnić życiem, a starówka stała się "wizytówką" Radomia. Samorząd ma nadzieję, że kosztowne prace uda się wykonać dzięki unijnym pieniądzom.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej