Dzisiaj jest: 5 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Igor, Placyd, Apolinary
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Duda krytykuje, władze odpowiadają

piątek, 01 maj 2015 16:34
Dział: Wiadomości
Autor 

Andrzej Duda skrytykował władze miasta za to, że teren wokół pomnika M. i L. Kaczyńskich jest niezadbany. Władze miasta odpowiadają, że ukwiecenia są w planach, zaczną się już w poniedziałek.

 

W czasie piątkowej wizyty w Radomiu, przy pomniku Marii i Lecha Kaczyńskich Andrzej Duda powiedział m.in.: „Widzę że obecnej władzy nie było stać na to, żeby to miejsce ładnie wyglądało i żeby wokół były zasadzone kwiaty. Na tym pomniku jest napisane „dla Ciebie Polsko” więc to, że otoczenie jego tak wygląda to jest świadectwo także i podejścia tych ludzi do Polski. Ale dla mnie to świadectwo przede wszystkim człowieczeństwa. Czy ktoś jest człowiekiem, czy ktoś tym człowiekiem po prostu nie jest, jeżeli nie potraf uszanować tych, którzy zginęli”.

Na tę wypowiedź dziś zareagowały władze Radomia. Jak tłumaczą, teren wokół pomnika Pary Prezydenckiej będzie należycie uporządkowany i obsadzony. Mają to być biało-czerwone róże, ale nasadzenia będą następowały zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem nasadzeń.

- 4 maja będą tam sadzone róże, zgodnie z harmonogramem, o którym już informowaliśmy kilka tygodni temu. Trudno byłoby rozwijać tem dywan z róż tylko dlatego, że przyjeżdża kandydat na prezydenta – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

- W poniedziałek już będą sadzone róże, jest robiony projekt tej całej kompozycji, ona będzie w stałym utrzymaniu – zapewnia Grzegorz Janduła, dyrektor ZUK.

Jak tłumaczą także władze miasta, w tym roku cały budżet na ukwiecenie ulic jest mniejszy od ubiegłorocznego o 130 tysięcy złotych. Te zaoszczędzone 130 tysięcy zostanie przeznaczone na zagospodarowanie parku na Michałowie. - Jesteśmy w przededniu decyzji, żeby przejąć od spółdzielni ten teren i za 130 tysięcy złotych jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na koncepcję i zagospodarowanie tego parku, tak, aby mogli z niego cieszyć się mieszkańcy tej części miasta – deklaruje Konrad Frysztak.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Złóż wniosek o Kartę Seniora

  Trwa przyjmowanie wniosków o wydanie Radomskiej Karty Seniora. Seniorzy będą mogli skorzystać z pakietu ulg i zniżek. Głównie w instytucjach związanych z kulturą i rekreacją.

 • To były ćwiczenia

  Kilkuset pracowników Urzędu Miejskiego wraz z władzami miasta ewakuowano dziś rano z magistratu. Powodem był pożar, do którego doszło w jednym ze skrzydeł budynku. Ale spokojnie, to były tylko ćwiczenia.

 • Nowy wydział w Urzędzie Miejskim

  W radomskim Urzędzie Miejskim powstał Wydział Gospodarki Komunalnej i Lokalowej. Będzie zajmował się m.in. utrzymaniem miasta i sprawami lokalowymi.

 • Będą oszczędności na energii

  Osiem ofert wpłynęło na przetarg dotyczący wspólnego zakupu energii przez ponad 110 podmiotów, w tym przez radomski magistrat. Oferty są tańsze niż wstępnie zakładano, zatem dzięki wspólnemu zakupowi uda się zaoszczędzić na rachunkach za energię.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej