Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Bądźmy uprzejmi za kółkiem

sobota, 04 marzec 2017 14:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Trwa akcja „Jestem uprzejmym kierowcą”. Organizatorzy, czyli Radomski Samorząd Obywatelski, Komenda Miejska Policji i portal „RadomMoto” chcą podnieść kulturę jazdy wśród kierowców.

 

Na ulicach Radomia i drogach powiatu radomskiego – podobnie jak i w całej Polsce – nie brakuje kierowców, którzy z uprzejmością i kulturą jazdy mają problem. - Jak jest kamera i policja dodatkowo, to jest pełna kultura. Dlaczego tak nie może być jak nie ma kamer? - pyta pan Mariusz, jeden z mieszkańców Radomia. Chcąc podnieść kulturę jazdy i propagować uprzejmość wśród kierowców, Radomski Samorząd Obywatelski, portal „RadomMoto” i Komenda Miejska Policji rozpoczęli w październiku ubiegłego roku akcję „Jestem uprzejmym kierowcą”. - Pamiętając o paru rzeczach, zmniejszamy korki i poprawiamy bezpieczeństwo. Pamiętajmy także i o tym, że uprzejmość zawsze do nas wróci – mówi Jarosław Kowalik z Radomskiego Samorządu Obywatelskiego. Akcja obejmuje swoim zasięgiem Radom i okoliczne powiaty. Zgłoszenia kierowców do tytułu „uprzejmego kierowcy” mogą składać piesi, kierowcy motocykli, samochodów osobowych, autobusów komunikacji miejskiej oraz instruktorzy i egzaminatorzy nauki jazdy. - Filmów przyszło koło 12. To nie jest duża liczba, ale pamiętajmy że to początek naszej akcji – dodaje Jarosław Kowalik. Ostatnio, w ramach akcji, uprzejmych kierowców, organizatorzy szukali na ulicy Malczewskiego. To pomysł jednego ze współorganizatorów akcji, portalu „RadomMoto”. Uprzejmymi kierowcy otrzymywali naklejki „Jestem uprzejmym kierowcą” oraz vouchery na bezpłatną wymianę opon i przegląd techniczny pojazdu. Akcja „Jestem uprzejmym kierowcą” potrwa do października.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W niedzielę zagrzmią radomskie armaty

  W niedzielę 27 maja z okazji 513 rocznicy uchwalenia w Radomiu Konstytucji Nihil Novi, ponownie zagrzmią radomskie armaty, stojące przy ulicy Wałowej. Strzały z armat będą częścią pikniku historycznego, który odbędzie na skwerze Unii Polsko-Wileńskiej.

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej