Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Co z kładką na Szarych Szeregów? Myślą jak usunąć wady

czwartek, 02 marzec 2017 17:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Na przełomie maja i czerwca – jak deklaruje wiceprezydent Konrad Frysztak - kładka nad ulicą Szarych Szeregów zostanie otwarta dla pieszych. Jak informowaliśmy, kładka ma wadliwą konstrukcję.

 

Problemy z oddaniem do użytku kładki nad ulicą Szarych Szeregów ciągną się od września ubiegłego roku. Wady wykryli specjaliści z Politechniki Gdańskiej, którzy przeprowadzili badania obciążeniowe. Według nich wady są wynikiem błędów w projekcie, za który odpowiedzialni byli dwaj pracownicy firmy Sudop Praga. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu - jako inwestor - złożył doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez projektantów. Firma Sudop Praga w międzyczasie w porozumieniu ze specjalistami z Politechniki Gdańskiej, zaproponowała program naprawczy. - Zamontowane już zostały czujniki drgań. Jest to system komputerowy, który bada zachowanie kładki podczas oddziaływania na nią warunków atmosferycznych – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. MZDiK kończy analizę zaproponowanego przez firmę projektową programu naprawczego. - Zakładamy, że zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem z projektantem, wkrótce zaakceptujemy program naprawczy. Dzięki temu firma projektowa będzie mogła zaprojektować i zamówić tłumiki drgań, które – jak wynika z wcześniejszych ustaleń – mają być zamontowane na przełomie maja i czerwca – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Kładka nad ulicą Szarych Szeregów została wybudowana na podstawie koncepcji architektonicznej opracowanej w 2010 roku. Projekt został odebrany przez MZDiK. Pozwolenie na budowę uzyskano w 2012 roku. Za budowę kładki odpowiedzialna jest firma Vistal z Gdyni. Koszt budowy kładki wyniósł do tej pory blisko 4 miliony złotych.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Powstanie nowa kładka nad ulicą Osiedlową

  Cztery oferty wpłynęły na przetarg dotyczący budowy kładki nad ulica Osiedlową. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Budowa nowej kładki ma zakończyć się jesienią tego roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej