Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Rozpoczęła się budowa

czwartek, 02 marzec 2017 16:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Rozpoczęła się budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Grzecznarowskiego. To jeden z projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok. Koszt inwestycji to milion 300 tysięcy złotych.

 

Prace obejmują odcinek o długości ponad 2 kilometrów i prowadzone są od ronda z ulicą Jana Pawła II do ronda Matki Bożej Fatimskiej czyli z ulicą Słowackiego. Inwestycja jest jednym z projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok. Ale z uwagi na to, że magistrat nie zdążył z rozstrzygnięciem przetargu na te prace, ich realizację rozpisano na 2 lata. W ubiegłym roku zakupiono potrzebne materiały za 300 tysięcy złotych. W tym roku natomiast zostaną przeprowadzone prace budowlane, a ich koszt wyniesie milion złotych. Prace powodują utrudnienia w ruchu na kilku odcinkach ulicy Grzecznarowskiego dla jadących w kierunku Idalina. MZDiK informuje także, że przystanek autobusowy na żądanie „Cymersa-Kwiatkowskiego-Jana Pawła II”, zostanie przesunięty o około 60 metrów przed rondo. Ze względu na prowadzone prace, koniecznym stało się wycięcie 12 drzew. MZDiK zapewnia jednak, że wzdłuż budowanego ciągu pieszo-rowerowego, pojawią się nowe nasadzenia drzew. Inwestycję realizują trzy firmy z Radomia. Zakończenie prac planowane jest w połowie kwietnia

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej