Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Hala już otwarta, teraz czas na wyniki

czwartek, 02 marzec 2017 16:27
Dział: Wiadomości
Autor 

Jedni mówią o niej sala po remoncie, inni że to zupełnie nowy obiekt, W każdym razie sympatycy sportów walki mają teraz gdzie trenować w komfortowych warunkach.

 

Hala sportów walki w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji na Borkach czynna jest już od początku roku. Treningi rozpoczęli tam kick bokserzy z sekcji trenera Włodzimierza Trzeciaka i pięściarze BTS Broń. Ale teraz obiekt doczekał się uroczystego otwarcia. - Konsekwentnie przeprowadzam proces zmian w naszym mieście. Ta sala jest tego przykładem. Wszyscy pamiętamy, jak wyglądała wcześniej ta dzielnica miasta i ten obiekt sportowy - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Tak było przed budową. Ćwiczyli w niej pięściarze Broni. Sala zmieniła się nie do poznania. Zaplecze socjalne, czyli szatnie, natryski, sanitariaty spełniają najnowocześniejsze standardy. W hali jest już nowy ring i część wyposażenia do ćwiczeń techniki. Przedstawiciel europejskich władz boksu amatorskiego Stanisław Dobosz nie mógł wyjść z podziwu. - To wspaniała sala, obiekt na miarę XXI wieku – podkreśla Stanisław Dobosz. - Teraz działacze klubów muszą zadbać o odpowiednią organizację szkolenia i wyniki. W otwarciu sali wzięła udział Julita Tkaczyk-Trzeciak., była gwiazda światowego kick boxingu. I pierwsza w historii Radomia zawodowa pięściarka. O takich warunkach do treningi nawet nie marzyła. - Kiey sama trenowałam nie mieliśmy takich obiektów. Musiał nam wystarczyć duch walki – przypomina Julita Tkaczyk-Trzeciak. Po krótkich wystąpieniach krótkie pokazy walki dali kick bokserzy i pięściarze. Na zakończenie uroczystości wszyscy ustawili się do wspólnej fotografii. Obowiązkowo na tle fotografii mistrza olimpijskiego Kazimierza Paździora. Koszt budowy hali to prawie 800 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej