Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Będzie remont Ratusza. Początek w maju

środa, 01 marzec 2017 15:49
Dział: Wiadomości
Autor 

W marcu magistrat planuje ogłoszenie przetargu na remont Ratusza. Prace mają się rozpocząć w maju. Budynek ma być przeznaczony na potrzeby urzędu miejskiego i - w założeniu - ożywić radomski rynek.

 

Dokumentację projektowo-kosztorysową dotyczącą remontu Ratusza magistrat posiada od lutego 2015 roku. - Ta dokumentacja posiada pozwolenie na budowę i jest skonsultowana z konserwatorem – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Jak deklaruje wiceprezydent, przetarg na remont wnętrza zabytkowego budynku Ratusza magistrat ogłosi jeszcze w marcu. - Zakładamy, że zgodnie z dokumentacją budynek będzie pełnił funkcje administracyjno-biurowe. Ta inwestycja rozpisana jest w budżecie na 3 lata. Mamy przygotowane środki finansowe – dodaje wiceprezydent Frysztak. W tegorocznym budżecie zarezerwowano na ten cel 5 milionów złotych. Prace budowlano-remontowe miałyby się rozpocząć już w maju. Budynek Ratusza został wzniesiony w latach 1845-1848 według projektu Henryka Marconiego. Przez kilkadziesiąt lat był siedzibą między innymi władz miejskich. Od 1964 roku do 2013 roku w Ratuszu mieściło się Archiwum Państwowe. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej