Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Sprawdzali lotnisko przez Air Show

środa, 22 luty 2017 16:55
Dział: Wiadomości
Autor 

Przedstawiciele Biura Organizacyjnego Air Show 2017 przeprowadzili w środę rekonesans lotniska na Sadkowie. Miał on związek z organizacją w ostatni weekend sierpnia w Radomiu Międzynarodowych Pokazów Lotniczych.

 

Pułkownik Wiesław Grzegorzewski, zastępca dyrektora Biura Organizacji Air Show 2017, który był gościem programu „Kelles-Krauza 13” TV Dami, potwierdził naszą informację sprzed tygodnia, że biuro rozesłało zaproszenia do około 30 państw na całym świecie. - Wysłaliśmy zaproszenia praktycznie do tych państw, które zapraszaliśmy w edycjach poprzednich. Chcemy, żeby program był jak najbogatszy. Być może pokażą się w Radomiu zespoły egzotyczne z państw arabskich – mówi pułkownik Wiesław Grzegorzewski, zastępca dyrektora Biura Organizacyjnego Air Show 2017.

Jak dodaje, pierwsze odpowiedzi na zaproszenia strony polskiej powinny spłynąć do biura organizacyjnego pod koniec marca. Plany dotyczące programu tegorocznego Air Show są duże i ambitne, ale z konkretami co do uczestników, trzeba będzie poczekać. Niewykluczone, że nawet do czerwca lub lipca. Strona wojskowa, pracując nad zabezpieczeniem sierpniowej imprezy i bogatym programem pokazów, chwali współpracę z radomskim magistratem, dotyczącą współorganizacji Air Show. - Współpraca jest bardzo dobra. Jest duża otwartość prezydenta Radomia. To dobry prognostyk na dalszą współpracę przy organizacji tegorocznej imprezy – dodaje pułkownik Wiesław Grzegorzewski.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017 odbędą się 26 i 27 sierpnia na lotnisku na Sadkowie. Będzie to jedenasta, radomska edycja tej, jednej z największych w Europie imprez lotniczych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej