Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Kolejna wycinka drzew w Radomiu

środa, 22 luty 2017 16:44
Dział: Wiadomości
Autor 

ZUK wyciął na terenie MOK „Amfiteatr” 12 drzew. Placówka tłumaczy, że zostały wycięte drzewa stwarzające niebezpieczeństwo dla uczestników imprez organizowanych przez „Amfiteatr”.

Jak mówi Honorata Wietraszuk, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” wycinka objęła 12 klonów jesionolistnych, które – jak tłumaczy – zagrażały zdrowiu i życiu uczestników imprez artystycznych organizowanych na terenie „Amfiteatru”. - To częściowo samosiejki. To są drzewa, które rosły na tym terenie zanim jeszcze powstał MOK „Amfiteatr” - twierdzi Honorata Wietraszuk.

Decyzja o wycince drzew zapadła w połowie ubiegłego roku. Ponieważ teren, który zajmuje ośrodek „Amfiteatr” należy do gminy, to zgodę na wycinkę musiał wydać prezydenta Radomia. W jego imieniu taką decyzję podpisał w lipcu 2016 roku wiceprezydent Konrad Frysztak. W sierpniu 2016 roku decyzję o wycince 12 drzew na terenie „Amfiteatru” wydał także marszałek województwa mazowieckiego. W tym roku wycięte zostaną jeszcze trzy drzewa rosnące w pasie drogowym ulicy Parkowej. Otrzymując zgodę na wycinkę 12 drzew, Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” został zobowiązany jednocześnie do nasadzeń zastępczych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Nagroda Kulturalna 2017 dla Waldemara Doleckiego

  Uroczysta gala odbyła się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ogromnym zaskoczeniem regionalnego konkursu piękności było przyznanie aż pięciu dzikich kart, dzięki którym finalistki zaprezentują swoje wdzięki podczas półfinału Miss Polonia, który na początku lipca odbędzie się w Warszawie.

 • Jazzowe frazy w „Amfiteatrze”

  Światowej sławy gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Liderowi towarzyszyli muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Napiórkowski z koncertem w Amfiteatrze

  Marek Napiórkowski, światowej sławy gitarzysta i kompozytor jazzowy, zagra w sobotę w Radomiu. W jego zespole wystąpią znani muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej