Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Areszt tymczasowy dla „wybuchowych” włamywaczy

wtorek, 21 luty 2017 15:46
Dział: Wiadomości
Autor 

Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie Norbert W. i Piotr P., dwaj mieszkańcy Radomia, którzy kilka dni temu włamali się do bankomatu w Lublinie i próbowali skraść ponad 300 tysięcy złotych.

 

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w nocy, 15 lutego. Dwóch mieszkańców Radomia: Norbert W. i Piotr P. włamało się do jednego z bankomatów w Lublinie poprzez wywołanie implozji za pomocą gazu. Mężczyźni poruszali się skradzionym wcześniej w Lublinie volkswagenem. Rabusie zostali zatrzymani przez policjantów komendy wojewódzkiej w Radomiu na gorącym uczynku. - Była informacja, że obaj mężczyźni mogą być w Lublinie i że może dojść do kolejnego przestępstwa. Nie myliliśmy się. Rzeczywiście doszło do wyłamania zabezpieczeń bankomatu i próby kradzieży pieniędzy. Zabezpieczyliśmy znaczną ilość banknotów – mówi nadkomisarz Alicja Śledziona z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
W bankomacie było ponad 300 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni są także podejrzani o próbę włamania do bankomatu w Radomiu w styczniu tego roku. Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Sąd, na wniosek prokuratury podjął decyzję o aresztowaniu Norberta W. i Piotra K. na 3 miesiące. - Sąd uznał, że argumentacja prokuratora, zasługuje na uwzględnienie. Przede wszystkim z uwagi na charakter tego przestępstwa, okoliczności jego popełnienia, uprzednią karalność podejrzanych oraz to, że pozostawanie podejrzanych na wolności może zakłócić prawidłowy tok postępowania – mówi prokurator Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.
Śledztwo prokuratury prowadzone jest w kierunku zorganizowanej grupy przestępczej. Zatrzymanym radomianom grozi kara do 10 lat więzienia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej