Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wyczekiwany remont. Rogatka w tym roku?

poniedziałek, 20 luty 2017 15:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Miał być w roku ubiegłym, będzie w tym. Miasto planuje remont zabytkowej Rogatki. Remont będzie, jeśli uda się znaleźć oszczędności.

 

Remont Rogatki planowany był już w ubiegłym roku. Dokumentacją projektową na remont budynku radomski magistrat dysponuje natomiast od roku 2015. Rogatka Warszawska został wybudowana w 1829 roku. Przez ostatnie kilkanaście lat mieściła się w niej Galeria Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. - Rogatka była użyczona uniwersytetowi. Ale jej stan techniczny uległ znacznemu pogorszeniu – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Budynek położony jest tuż obok jednego z najruchliwszych skrzyżowań w Radomiu. To także nie pozostaje bez wpływu na stan techniczny. Pilnego remontu wymagają więźba dachowa jak i sam dach oraz elewacja budynku – To zadanie w tegorocznym budżecie nie zostało ujęte. Jeżeli w trakcie realizacji budżetu pojawią się jakieś oszczędności, to jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia tego remontu – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Zgodnie z planami magistratu, zabytkowy budynek Rogatki przy ulicy Malczewskiego nie zmieni przeznaczenia. Tak jak do tej pory swoje prace będą mogli w niej prezentować artyści.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Pomnik 72 Pułku Piechoty za dwa miesiące

  Dziś wmurowany został akt erekcyjny pod pomnik 72 Pułku Piechoty. Pomnik stanie Przy ulicy Malczewskiego, obok galerii Rogatka.

 • Remont Rogatki w przyszłym roku

  Architekci z Białegostoku opracują dokumentację projektowo-kosztorysową modernizacji zabytkowego budynku radomskiej Rogatki. Remont zostanie przeprowadzony w przyszłym roku.

 • Rogatka przyciągnie radomian? Jest przetarg

  Magistrat che przywrócić utracony blask Rogatce, z której zrezygnował Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny. Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tego budynku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej