Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor

Będą inwestycje na radomskim lotnisku

sobota, 18 luty 2017 16:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 23 miliony złotych mają kosztować inwestycje, które na radomskim lotnisku planuje zrealizować Ministerstwo Obrony Narodowej. Inwestycje mają poprawić funkcjonowanie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego.

 

O finansowym zaangażowaniu się MON w realizację inwestycji na radomskim lotnisku na Sadkowie mówił w październiku ubiegłego roku podczas pobytu w Fabryce Broni minister Antoni Macierewicz. - Szczegóły będę mógł przekazać dopiero za jakiś czas. Teraz jest wypracowywany kształt tej decyzji. Kluczowa jest tutaj współpraca z Dęblinem w tej kwestii. Nie o wszystkim będziemy mogli powiedzieć, ale prace rozpoczną się niedługo – mówił minister w październiku 2016 roku.

Wówczas minister A. Macierewicz nie chciał mówić o szczegółach. Teraz o te szczegóły zapytał ministra obrony narodowej radomski poseł Platformy Obywatelskiej Leszek Ruszczyk. W odpowiedzi Bartłomiej Grabski, podsekretarz stanu w MON ujawnił, że ministerstwo w latach 2017-2022 planuje realizację kilku inwestycji na radomskim lotnisku, które mają poprawić funkcjonowanie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego. MON planuje wydać w sumie ponad 23 miliony złotych, między innymi na budowę systemu ochrony obiektów, postawienie budynku dla potrzeb symulatora lotu samolotu PLZ 130 Orlik w najnowszej wersji TC-II Garmin, budowę magazynu środków bojowych czy budowę biura przepustek i przebudowę bramy wjazdowej.

Ta odpowiedź MON nie zadowoliła posła Leszka Ruszczyka. - To nie o to chodziło. Bardzo się cieszę, że jakiekolwiek inwestycje będą poczynione na naszym lotnisku, ale też innych oczekiwaliśmy – mówi Leszek Ruszczyk, poseł Platformy Obywatelskiej.

Te inne inwestycje do przedłużenie i remont pasa startowego oraz rozbudowa płyty postojowej. Inwestycje, które są potrzebne dla rozwoju Portu Lotniczego Radom. - Jeszcze raz zapytam, czy pan minister podtrzymuje swoją obietnicę, że będą inwestycje i że pomoże naszemu miastu. Chodzi o inwestycje, które są niezbędne: wydłużenie pasa startowego, który także będzie służył wojsku oraz rozbudowa płyty postojowej – dodaje poseł Leszek Ruszczyk.
Poseł Leszek Ruszczyk zapowiedział, że kolejną interpelację w tej sprawie złoży w najbliższy poniedziałek.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej