Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Niebezpieczne skrzyżowanie zostanie przebudowane

piątek, 17 luty 2017 15:31
Dział: Wiadomości
Autor 

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Traugutta i Narutowicza. Inwestycja ma poprawić układ komunikacyjny w tej części miasta.

 

To drugie podejście MZDiK do przebudowy tego skrzyżowania. Pierwszy przetarg ogłoszony jesienią ubiegłego roku został unieważniony. Jedyną ofertę zgłosiła firma Interbud z Radomia, ale odmówiła wtedy podpisania umowy. - Mamy nadzieję, że ten przetarg się uda, że ceny będą odzwierciedlały faktyczny kosztorys i będziemy mogli ten przetarg rozstrzygnąć – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Przebudowa skrzyżowania ulic Traugutta i Narutowicza oraz lewoskrętu w ulice Kościuszki ma być realizowana wiosną tego roku. - To inwestycja poprawiająca układ komunikacyjny. Trudno mówić, żeby to była najważniejsza drogowa inwestycja w tegorocznym budżecie. Tak zdecydowanie nie jest. O wiele ważniejszą jest choćby budowa trasy N-S, ale ta przebudowa poprawi bezpieczeństwo i czytelność – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. W sprawie przebudowy skrzyżowania ulic Traugutta i Narutowicza odbyły się w 2015 roku konsultacje społeczne. Do magistratu wpłynęło od mieszkańców około 300 ankiet. Projekt przebudowy zakłada przedłużenie pasa do skrętu w lewo z ulicy Narutowicza w ulicę Kościuszki. Dzięki likwidacji wysepki będzie mogło zmieścić się na pasie do lewoskrętu więcej samochodów. Dla rowerzystów powstanie nowe połączenie ulicy Jaracza z ulicami Traugutta i Moniuszki. Na oferty od zainteresowanych firm MZDiK czeka do 27 lutego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej