Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Prezydent Radomia upomina się o drogę S12

piątek, 17 luty 2017 15:25
Dział: Wiadomości
Autor 

Stowarzyszenie na rzecz budowy drogi S12, którego prezesem jest prezydent Radomia, zaniepokojone jest tym, że do tej pory nie rozpoczęły się prace nad koncepcją przebiegu ekspresówki.

 

Droga ekspresowa S12 ma w założeniu połączyć Piotrków Trybunalski ze wschodnią granicą Polski. Część trasy ma przebiegać przez Radom. - Droga ekspresowa S12 to bardzo ważna trasa w kontekście rozwoju Polski i ziemi radomskiej. Daje szanse na rozwój tym terenom, które znajdują się wzdłuż planowanej drogi. Przypomnę, że duża część tej trasy ma przebiegać przez region radomski – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Chodzi o dwa odcinki ekspresówki S12: od granicy województwa łódzkiego do Radomia i od Radomia do Puław. Stowarzyszenie na rzecz budowy drogi ekspresowej S12, którego prezesem jest prezydent Radosław Witkowski zaniepokojone jest tym, że do tej pory nie rozpoczęły się prace nad koncepcją przebiegu ekspresówki. - Kilka miesięcy temu byłem w ministerstwie infrastruktury i rozmawiałem z ministrem. Minister zapewnił nas, że do końca 2016 roku zostanie wybrana firma, która przygotuje Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla tej drogi. Rok 2016 minął i nic się nie dzieje w tym temacie – dodaje prezydent. Stowarzyszenie na rzecz budowy drogi S12 napisało list do ministra infrastruktury z apelem o szybką interwencję w sprawie. Budowa drogi ekspresowej S12 została w 2015 roku wpisana do programu budowy dróg krajowych i autostrad. Według deklaracji ministerstwa infrastruktury budowa ekspresówki S12 miałaby się rozpocząć w 2019 roku, a zakończyć w roku 2023.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej