Dzisiaj jest: 24 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Radomianie chętniej odpracowują długi niż inni. Dlaczego?

czwartek, 16 luty 2017 16:21
Dział: Wiadomości
Autor 

Już prawie 200 umów na odpracowanie długów zawarł Miejski Zarząd Lokalami w Radomiu. Ta forma cieszy się w mieście bardzo dużą popularnością. Nawet dyrektor MZL-u nie spodziewał się powodzenia, bo w innych miastach w kraju nie ma aż takiego zainteresowania.

 

W czwartek była to praca przy zrębce drzewnej. Ale dłużnicy, którzy w ten właśnie sposób chcą się pozbyć swoich zaległości, czyli odpracowując dług, mają też inne zajęcia. - Państwo, którzy odpracowują zadłużenie porządkują też parki, np. odchwaszczając skwery – informuje Marcin Gutkowski, rzecznik Zakładu Usług komunalnych w Radomiu. I nie tylko. Mieszkańcy z długiem, w ramach zawieranych umów wykonują też prace porządkowe, a coraz częściej także drobne prace remontowe w budynkach komunalnych. Tworzą się nawet całe brygady remontowe – informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Lokalami, mówiąc jednocześnie o tym, że program odpracowania długów przez dłużników cieszy się w mieście popularnością. I dobrze, bo radomscy dłużnicy są winni gminie w sumie ok. 27 milionów złotych. W ciągu 9 miesięcy obowiązywania programu MZL zawarł już blisko 200 umów. - Nie sądziliśmy, że w naszym mieście ten program się tak dobrze przyjmie - mówi Sławomir Stanik, dyrektor Miejskiego Zarządu Lokalami w Radomiu. Takie programy obowiązują w innych miastach w kraju, ale w Radomiu cieszy się on szczególnym zainteresowaniem. Zdaniem dyrektora MZL-u, to efekt m.in. tego, że wielu radomian nie ma pracy. - W miastach, gdzie nie ma bezrobocia program nie ma szans powodzenia. Wiele osób korzystając z tego programu liczy, że uda im się podjąć pracę u pracodawcy – informuje Sławomir Stanik. Trzem osobom – jak do tej pory – dzięki odpracowaniu długów, udało się znaleźć pracę.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Co raz więcej osób odpracowuje swój dług

  Ponad jeden milion 300 tysięcy złotych odpracowali radomianie, którzy mieszkają w lokalach komunalnych przekazanych im przez Miejski Zarząd Lokalami. Przez dwa lata funkcjonowania programu pomocy zadłużonym mieszkańcom, swój dług odpracowało już około 60 osób.

 • Radomianie chcą odpracowywać swoje długi

  Coraz więcej radomian odpracowuje swój dług mieszkaniowy. Najwięcej wniosków o odpracowanie zaległości wpływa do Miejskiego Zarządu Lokalami jesienią i zimą.

 • Trwa wykwaterowywanie pod budowę trasy N-S

  MZL zaproponował lokale zastępcze lokatorom z kamienicy przy ul. Czachowskiego 2. Przetarg na budowę trasy N-S ma zostać ogłoszony na przełomie października i listopada. Budowa będzie trwała do końca przyszłego roku.

 • Mieszka z córką na 14 m2. MZL: Tak chciała

  Pani Katarzyna od 3 lat mieszka w lokalu socjalnym przy ul. Reja. Nie sama. Z 5-letnią córka. Kobieta liczy, że MZL przyzna jej nowe lokum, a MZL dziwi się jej postępowaniu, bo – jak wyjaśnia – lokatorka dostała mieszkanie, o które sama prosiła.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej