Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Plan dla wszystkich lasów

poniedziałek, 13 luty 2017 15:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Pokaz filmu „Plan na las” odbył się podczas konferencji w siedzibie regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych. To pierwsza polska produkcja, która dotyczy tzw. urządzania lasów.

 

Konferencja nosiła tytuł „ Las życiu człowieka”, a jednym z jej głównych punktów była prezentacja filmu edukacyjnego „Plan na las”. To produkcja z 2016 roku, która powstała z okazji jubileuszu 60- lecia Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. Film pokazuje w przystępny sposób na czym polega właśnie tzw. urządzanie lasu. „Plan na las” może zainteresować nie tylko ludzi z branży. - Plan urządzania lasu to specyficzna dziedzina leśnictwa, która determinuje wszystkie działania gospodarcze w lasach wszystkich form własności – mówi Wojciech Hłopaś, dyrektor oddziału w Radomiu Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. - Na podstawie planu nadleśnictwa realizują zadania w okresie dziesięcioletnim. Jak podkreśla dyrektor Hłopaś plan urządzania lasu jest najlepszym sposobem prowadzenia prawidłowej gospodarki. - Model leśnictwa, który dziś realizujemy, uwzględnia wszystkie przesłanki przyrodnicze. I dlatego plan urządzenia lasu musi zawierać te czynniki – podkreśla Wojciech Hłopaś. Podczas konferencji ogłoszono też wyniki regionalne ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży pod tytułem „Mój las”. Uczestnicy byli podzieleni na cztery kategorie wiekowe. W każdej obowiązywał inny temat. - Trzeba uczyć dzieci i młodzież tych zagadnień – zaznacza Elżbieta Molenda, prezes zarządu okręgu Ligi Ochrony Przyrody. Organizatorzy konkursu podkreślają, że taka tematyka wciąż pozostaje aktualna i cieszy się dużym zainteresowaniem w środowiskach szkolnych. - W tym roku wpłynęło do nas aż 148 prac – dodaje Elżbieta Molenda. Pierwsze miejsca w konkursie zdobyli: Nadia Dobosz, Mikołaj Majewski, Patryk Kozłowski, Ada Kobylska oraz Dawid Chochoł. Prace laureatów można obejrzeć w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • Święto Lasu z udziałem Pierwszej Damy RP

  W Lesie Kapturskim w Radomiu uroczyście odsłonięto kamień i pomnik przyrody „Dąb Niepodległości”. Gościem honorowym Święta Lasu był Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej