Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Mieszkańcy ulicy Długojowskiej protestują!

wtorek, 28 kwiecień 2015 19:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Ulica Długojowska jest rozkopana od miesięcy i nic się tutaj nie dzieje – mówią mieszkańcy Glinic. Wodociągi Miejskie od lipca ubiegłego roku prowadzą tam prace remontowe instalacji wodno-kanalizacyjnych.

 

Remont trwa, ale efektów nie widać, a czas mija. Dlatego mieszkańcy są oburzeni i głośno protestują. Na odcinku kilkuset metrów ulica jest rozkopana i nieprzejezdna. I tak jest od lipca ubiegłego roku. Przez ostatnie cztery miesiące – jak mówią mieszkańcy nie działo się tu kompletnie nic.

Borykamy się z tym problemem od zeszłych wakacji. Wyjeżdżaliśmy i pytałam się panów, czy jak wrócimy to będzie zrobione, wróciliśmy i zaczęła się gehenna. Już nie mówiąc kiedy jest deszcz, plucha, śnieg – opowiadają mieszkańcy.

I tak już od dziesięciu miesięcy część mieszkańców Długojowskiej nie ma dojazdu do posesji, a po deszczu brodzi się w błocie. Właściciele posesji przy remontowanym odcinku ulicy wielokrotnie interweniowali w sprawie przyspieszenia remontu. Bez rezultatu. Liczyli też, że w ramach prowadzonych prac wymienione zostaną stare chodniki.

No nie chcą robić. Wodociągi nie chcą robić. Odbijają piłeczkę do Urzędu Miasta – skarżą się mieszkańcy.

Modernizację odcinka ulicy Długojowskiej prowadzą Wodociągi Miejskie. Prace tam prowadzone to rozbudowa i modernizacja sieci wodnej, kanalizacyjnej i instalacji deszczowej. Długi czas trwania inwestycji wodociągi tłumaczą techniczną koniecznością remontu poszczególnych instalacji jedna pod drugiej, a nie równolegle. Do tego doszły kłopoty z jednym z podwykonawców, którego musiała zastąpić inna firma. Prace ziemne zostały już wykonane. Pozostała jeszcze odbudowa ulicy i położenie asfaltu.

- Czyli ulica wraz z podbudową będzie zbudowana od nowa. Wymieniamy część krawężników, robimy część nowych podjazdów do posesji. Z tym też był duży problem formalny, gdyż tego nie było w dokumentacji, bo część posesji nie miała zrobionych wjazdów i my musimy to teraz zrobić od nowa – tłumaczy Marek Góźdź, dyrektor Zakładu Wodociągowego w Wodociągach Miejskich w Radomiu.

Wodociągi Miejskie deklarują, że remont, który pierwotnie miał trwać do marca tego roku będzie zakończony do 13 maja, o ile nie przeszkodzą złe warunki atmosferyczne.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej