Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Łotewskie „pszczoły” w Radomiu

wtorek, 28 kwiecień 2015 19:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Bałtyckie Pszczoły wracają do Radomia. Mowa o łotewskim zespole akrobacyjnym, który zaprezentuje się podczas tegorocznego Air Show w Radomiu.

Oglądając pokaz grupy Baltic Bees odnosi się wrażenie, że w powietrzu latają ogromne pszczoły. Samoloty L-39 Albatros, których używają piloci tej łotewskiej grupy, mają wygląd odpowiadający nazwie zespołu. Dla Bałtyckich Pszczół będzie to druga wizyta na lotnisku na Sadkowie. Pierwsza miała miejsce dwa lata temu. Łotyszom tak spodobało się radomskie Air Show i atmosfera podczas pokazów, że postanowili wrócić do Radomia w tym roku. Baltic Bees są tym samym ósmym zespołem akrobacyjnym, który zaprezentuje się miłośnikom lotnictwa w sierpniu na Air Show. Wcześniej swój udział potwierdziły m.in. włoski Frecce Tricolori, szwajcarski Patrouille Suisee, hiszpańskie Patrulla Aguila i Patrulla Aspa oraz dwie polskie grupy Biało-Czerwone Iskry i Orliki. Do tej pory udział w tegorocznych pokazach, które odbędą się 22 i 23 sierpnia potwierdziło 16 państw.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej