Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Więźniowie w Radomiu chcą pracować

środa, 08 luty 2017 16:39
Dział: Wiadomości
Autor 

 

Praca jest - według badań – jedną z najlepszych form resocjalizacji osób skazanych za różnego rodzaju przestępstwa. W radomskim areszcie odpłatnie i nieodpłatnie pracuje ponad 430 osadzonych.

 

Ministerstwo Sprawiedliwości, przygotowując program „Praca dla więźniów”, che odwrócić niekorzystny trend, który został zaobserwowany w polskich aresztach śledczych. Chodzi o rosnące koszty utrzymania jednego osadzonego i dużą liczbę osadzonych, którzy nie pracują. Ministerstwo Sprawiedliwości wyliczyło, że średni koszt utrzymania jednego osadzonego to ponad 3 tysiące złotych. Rocznie daje to kwotę około 37 tysięcy złotych. Ponadto, według statystyk, około 70 % więźniów nie pracuje. Pod tym względem Polska ciągnie się w ogonie krajów Unii Europejskiej. - mówi podpułkownik Elżbieta Jankowska, dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie. O pracy, jako najlepszej formie resocjalizacji osadzonych, dyskutowano w Areszcie Śledczym w Radomiu w styczniu tego roku, podczas naukowej konferencji „Resocjalizacja poprzez pracę”. Jak przekonują sami zainteresowani, praca jest dla nich bardzo ważna. - Przede wszystkim najważniejsze są chęci, żeby podjąć tu pracę. Jak ktoś leży, to o pracy nie myśli. Starałem się o prace długo, dostałem ją i jestem z tego bardzo zadowolony – mówi Grzegorz, jeden z osadzony w radomskim Areszcie Śledczym. Szczególnie ważna jest praca dla osadzonych z dłuższymi wyrokami. - Praca w więzieniu jest takim pochłaniaczem czasu. Z drugiej strony jest także formą, dzięki której można produktywnie przeżyć te lata, które ma się tutaj do spędzenia – dodaje Piotr, kolejny osadzony w Areszcie Śledczym w Radomiu. Ze wszystkich osadzonych w radomskim Areszcie Śledczym pracuje ponad 430. Odpłatnie pracę wewnątrz aresztu wykonuje 60 osadzonych. Poza jednostką – 45. Nieodpłatnie na terenie aresztu pracuje 285 osadzonych, a na zewnątrz - 46.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • O skutecznej resocjalizacji

  Co zrobić, aby resocjalizacja była skuteczna? - zastanawiali się uczestnicy konferencji naukowej w radomskim Areszcie Śledczym. Udział w debacie wzięli przedstawiciele służby więziennej, policjanci i naukowcy z Wyższej Szkoły Handlowej.

 • Niebezpieczna praca pracowników MOPS. Szkolenie w areszcie

  Coraz więcej jest agresji słownej, ale też i fizycznej wobec pracowników MOPS w Radomiu. Być może dlatego ogromnym zainteresowaniem cieszy się szkolenie przeprowadzane w areszcie śledczym m.in. z zakresu samoobrony.

 • Praca najlepszą formą resocjalizacji więźniów?

  „Resocjalizacja poprzez pracę” - pod takim hasłem w Areszcie Śledczym w Radomiu odbyła się konferencja poświęcona pracy jako formie resocjalizacji osadzonych.

 • Nowe miejsca pracy w Pionkach

  Nawet 500 miejsc pracy czeka na mieszkańców Pionek i okolic. Na terenach dawnego Pronitu powstała hala zakładu produkcyjnego firmy QFG, zajmującego się przetwórstwem mięsnym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej