Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor

Radomskie lotnisko w świętokrzyskiej ROT

piątek, 03 luty 2017 15:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Port Lotniczy Radom przystąpił do Regionalnej Organizacji Turystycznej województwa świętokrzyskiego. Współpraca ma polegać na wzajemnej promocji podczas targów i różnego rodzaju imprez turystycznych.

Współpraca radomskiego Portu Lotniczego z Regionalną Organizacją Turystyczną województwa świętokrzyskiego trwa od pół roku. - Razem promowaliśmy się na dużej imprezie, jaką są Dymarki Świętokrzyskie. Tam mieliśmy swoje stoisko i tam także znalazła się reklama radomskiego Portu Lotniczego. To był bezpośredni kontakt z klientem – mówi Jarosław Panek, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kielcach.
Teraz obie strony uznały, że czas na podjęcie oficjalnej współpracy, czyli przystąpienie spółki Port Lotniczy Radom do Regionalnej Organizacji Turystycznej województwa świętokrzyskiego. - Możemy przedstawić kolejną ofertę naszym pasażerom. Przedstawić potencjał lotniska związany z turystyką i także turystyką województwa świętokrzyskiego – mówi Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom.
Według Jarosława Panka, dyrektora ROT województwa świętokrzyskiego, największym problemem w pozyskiwaniu nowych turystów – także tych zagranicznych - jest brak możliwości korzystania z komunikacji lotniczej. Dlatego między innymi propozycja współpracy ze strony radomskiego Portu Lotniczego została przyjęta przez ROT z dużą otwartością. - Strasznie kibicuję radomskiemu lotnisku. W Kielcach prezydent też ma jakąś wizję lotniska, ale to tylko wizja. Nie ukrywam, że patrzymy z wielka zazdrością na to, że w Radomiu udało się uruchomić lotnisko cywilne – dodaje Jarosław Panek.
Współpraca ma przynieść wymierne korzyści obu stronom. ROT województwa świętokrzyskiego będzie promować radomskie lotnisko w swoich materiałach katalogowych i przewodnikach, oraz na różnego rodzaju wydarzeniach i targach.
Port Lotniczy Radom rozpoczął także współpracę z Przedsiębiorstwem Turystycznym "Łysogóry". Według badań, jakie przeprowadziła radomska spółka, 70 % pasażerów, którzy do tej pory skorzystali z radomskiego lotniska to mieszkańcy Radomia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

 • Radom lepszym wyborem niż Modlin

  Brytyjska firma projektowa ARUP rekomenduje radomskie lotnisko na Sadkowie jako lotnisko pomocnicze dla Portu Chopina w Warszawie. Według analizy technicznej, którą w środę przedstawiono w Warszawie, Radom jest korzystniejszym wyborem dla Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze niż lotnisko w Modlinie. Omówieniu wyników audytu firmy ARUP przysłuchiwała się Roksana Chalabry.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej