Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor

Co się stało z Danutą Wielochą? Rutkowski zabiera głos

czwartek, 02 luty 2017 17:17
Dział: Wiadomości
Autor 

„Przypuszczam, że zaginiona Danuta Wielocha został uprowadzona i zamordowana” – mówi Krzysztof Rutkowski. Były detektyw twierdzi, że podejrzewa o to zabójstwo konkretną osobę, i że dane tej osoby przekazał policji.

Krzysztof Rutkowski, zapraszając na konferencję zapowiadał, że ujawni okoliczności uprowadzenia i zamordowania zaginionej Danuty Wielochy. Ale były detektyw żadnych okoliczności nie ujawnił. Poinformował natomiast o wstępnych ustaleniach prowadzonego przez siebie biura. - Szereg informacji, faktów i analiz jednoznacznie wskazuje na to, że pani Danuta Wielocha mogła zostać zamordowana. Dziś przekazaliśmy policji notatkę, w której informujemy, że mogło dojść do uprowadzenia, zabójstwa, jak również ukrycia ciała Danuty Wielochy – mówi Krzysztof Rutkowski. Rutkowski poinformował także, że została wytypowana konkretna osoba, która jest podejrzewana o zabójstwo Danuty Wielochy. Dane tej osoby były detektyw – jak informuje - przekazał policji. - Nie mogę ujawnić danych tej osoby, a nawet inicjałów. Nie mamy jeszcze stuprocentowych dowodów. Mamy tylko poszlaki i podejrzenia – dodaje. Prokuratura Okręgowa w Radomiu informuje, że w sprawie zaginionej Danuty Wielochy prowadzi razem z policją intensywne czynności. Śledczy czekają na wyniki badań śladów DNA zabezpieczonych w tej sprawie. - Prowadzimy śledztwo w sprawie bezprawnego pozbawienia wolności Danuty Wielochy na okres powyżej 7 dni – mówi Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Jak dodaje Małgorzata Chrabąszcz, prokuratura nie wyklucza w prowadzonym śledztwie, że Danuta Wielocha nie żyje. Poszukiwania zaginionej były prowadzone nie tylko w Radomiu. - Został wytypowany określony odcinek rzeki Pilica. Został on przeszukany specjalistycznym sprzętem. Niestety, bezskutecznie. Czekamy aż poprawią się warunki pogodowe, które pozwolą kontynuować prace – dodaje Małgorzata Chrabąszcz. Policja i prokuratura planują także użycie w poszukiwaniach georadaru. Danuta Wielocha zaginęła 11 grudnia ubiegłego roku. Tego samego dnia rodzina zaginionej i znajomi rozpoczęli poszukiwania. Poszukiwania rozpoczęła także policja. Jak na razie bez skutku. Komenda Wojewódzka Policji nie komentuje informacji, które na konferencji prasowej przekazał Krzysztof Rutkowski.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej