Dzisiaj jest: 4 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad

Siatka szkół prawie gotowa

czwartek, 02 luty 2017 16:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Nowa siatka szkół jest już niemal gotowa. Ale negocjacje wciąż trwają i może się zdarzyć, że propozycja jeszcze ulegnie zmianie. Najwięcej kontrowersji wywołują losy zespołu szkół nr 4 przy ulicy Osiedlowej.

Nowa siatka szkół jest już prawie kompletna. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego zaprezentowali projekt podczas spotkania zespołu konsultacyjnego do spraw wdrażania reformy. - Trwają jeszcze negocjacje w przypadku trzech placówek – mówi Karol Semik, wiceprezydent Radomia. Nie ma jeszcze decyzji w sprawie zespołu szkół nr 4 przy ulicy Osiedlowej oraz gimnazjów nr 8 przy ulicy Piastowskiej i gimnazjum nr 11 przy ulicy Kujawskiej. Tymczasem zespół konsultacyjny do spraw wdrażania reformy oświatowej zakończył już pracę. W dyskusjach brali udział, obok władz miasta, m.in. przedstawiciele kilkunastu szkół, związkowcy, czy radni. - Zespół pracował nad siecią szkół, ale za projekt odpowiada prezydent - zaznacza Karol Semik. Podczas ostatniego spotkania zespołu najwięcej kontrowersji dotyczyło zespołu szkół przy ulicy Osiedlowej. Wcześniej miasto chciało wygasić będące tam XII LO. Teraz magistrat chce tam właśnie liceum. A dyrektor zespołu szkół, wspierany przez nauczycieli widzi potrzebę utrzymania podstawówki. Sprawa Czwórki, podobnie jak i inne dylematy, musi zostać rozstrzygnięta w najbliższym czasie. - Musimy skierować projekt pod obrady Rady Miejskiej. Jeżeli radni przyjmą go, wówczas zajmie się nim kurator, który wyda opinię pozytywną lub negatywną – mówi o procedurze Karol Semik. Jeżeli kurator wyda opinię pozytywną, siatka ponownie trafi pod obrady Rady Miejskiej. I ewentualna uchwała radnych zakończy tworzenie nowej siatki szkół.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PSP 22. Szkoła po reformie

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 22 to przykład gimnazjum,które stało się podstawówką. Sprawdzaliśmy, jak placówka radzi sobie w pierwszym roku po wprowadzeniu reformy oświaty.

 • Dariusz Wójcik o sesji: to była ustawka prezydenta

  „To była ustawka prezydenta i nigdy więcej na to nie pozwolę” - tak wydarzenia podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, komentuje Dariusz Wójcik, przewodniczący rady. To co wydarzyło na sesji – jak tłumaczy Dariusz Wójcik – w złym świetle stawia radnych i miasto.

 • D. Wójcik: „Prezydent wprowadza mieszkańców w błąd”

  Prezydent Radosław Witkowski chce rozmawiać w poniedziałek o budżecie miasta z przewodniczącymi klubów w radzie miejskiej. Tymczasem Dariusz Wójcik, przewodniczący rady uważa, że prezydent Radomia wprowadza mieszkańców w błąd odnośnie budżetu miasta.

 • Kto zrezygnuje z wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej ?

  PO nie zrezygnuje ze swoich przedstawicieli w prezydium rady. To odpowiedź na sugestię przewodniczącego Rady Miejskiej, który uważa, że Platforma powinna zrezygnować z jednego wiceprzewodniczącego, żeby jego miejsce mógł zająć ktoś z Klubu Radnych Bezpartyjnych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej