Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

1 rok programu drogowego. Wszystko się udało?

środa, 01 luty 2017 16:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent podsumował pierwszy rok funkcjonowania Radomskiego Programu Drogowego. W 2016 roku udało się utwardzić 42 ulice z zapowiadanych 56. W tym roku na liście do utwardzenia znalazły się 54 ulice.

Podsumowanie Radomskiego Programu Drogowego – jednej ze sztandarowych obietnic wyborczych prezydenta Radosława Witkowskiego – odbyło się na ulicy Radosława, która została utwardzona w ubiegłym roku za blisko 170 tysięcy złotych. W lutym 2016 roku, kiedy program startował, prezydent Witkowski zapowiadał utwardzenie 56 radomskich ulic. Na ten cel zapisano w budżecie miasta 8 milinów złotych. - Zajęliśmy się w ramach Radomskiego Programu Drogowego 58 ulicami, a udało się utwardzić 42 ulice o łącznej długości 11,5 kilometra – mówi Radosław Witkowski.

Aby ulica została zakwalifikowana do remontu musi spełniać trzy, podstawowe kryteria. Największym problemem jest kwestia szerokości pasa drogowego. Musi on mieć 5,5 metra. Nie wszystkie drogi gruntowe w mieście taką szerokość mają. Magistrat liczył, mieszkańcy zgodzą się na przekazanie brakującego pasa drogowego na rzecz gminy. Nie wszyscy się na to godzili. Dlatego – jak twierdzą władze - nie udało się utwardzić wszystkich, zaplanowanych ulic. - Jeden mieszkaniec mówi: „nie nie zgadzam się” i wtedy tej inwestycji nie da się poprowadzić. Przykładem jest ulica Formierska, gdzie jeden z właścicieli dokładnie w połowie drogi nie zgadza się na przekazanie działki, na przejście przez swoją działkę – tłumaczy Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

W 2017 roku – jak informuje prezydent Witkowski – w ramach Radomskiego Programu Drogowego na liście do utwardzenia znalazły się 54 ulice. Wśród nich między innymi ulica Myśliwska. - Na koniec 2017 roku powinniśmy objąć Radomskim Programem Drogowym 112 ulic w naszym mieście. Podtrzymuję deklarację, że do końca roku 2018 zostanie utwardzonych w Radomiu 150 ulic – dodaje prezydent.

W tegorocznym budżecie miasta na utwardzenie ulic w ramach RPD zapisano 8 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ulica Małcużyńskiego zostanie utwardzona

  Ulica Małcużyńskiego trafi na tegoroczną listę Radomskiego Programu Drogowego. Prezydent Radosław Witkowski chce w sprawie ulicy Małcużyńskiego zwołać sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej i prosić radnych o pieniądze na jej utwardzenie.

 • Burzliwa sesja nadzwyczajna. Radni przyjęli RPD

  To była jedna z najburzliwszych – o ile na najburzliwsza – w tej kadencji Rady Miejskiej, sesja nadzwyczajna. Po ponad dwóch godzinach kłótni, pyskówek i wzajemnego obrażania się, radni wprowadzili do Wieloletniej Prognozy Finansowej budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim i przyjęli ku radości obecnych na sesji mieszkańców Radomia, Radomski Program Drogowy w wersji proponowanej przez prezydenta Radosława Witkowskiego.

 • Mieszkańcy protestują w sprawie programu drogowego

  Mieszkańcy ulic, które zakwalifikowano przez władze miasta do utwardzenia w tym roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego, a które później zostały z budżetu wyrzucone, protestują. A politycy przerzucają się winą. Platforma Obywatelska obwinia opozycję za to, że drogi nie zostaną utwardzone. Przewodniczący Rady Miejskiej przypomina natomiast, że PO także poparła budżet, z którego wyrzucono program drogowy prezydenta. Przewodniczący dodaje, że lista dróg do utwardzenia w tym roku jest otwarta.

 • Chaos na sesji. Dwa programy drogowe

  Dwa Radomskie Programy Drogowe uchwalili radni podczas wtorkowej sesji budżetowej. Według jednych to wina przewodniczącego Rady Miejskiej, który doprowadził do bałaganu. Inni winą obarczają opozycję twierdząc, że pisała ona budżet na kolanie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej