Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Grypa. W szpitalu ograniczają odwiedziny

wtorek, 31 styczeń 2017 17:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Coraz więcej osób choruje na grypę, a do szpitali trafiają pacjenci z powikłaniami pogrypowymi. Lecznica na Tochtermana ograniczyła odwiedziny chorych na dwóch oddziałach.

Sezon na grypę w pełni. Do gabinetów lekarskich przychodzi coraz więcej pacjentów. Niektórzy trafiają także do szpitali. - W szpitalach trafiają się pacjenci z poważnymi powikłaniami pogrypowymi – informuje Jacek Burski, kierownik oddziału wewnętrznego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Wzrost zachorowań, typowy dla tego okresu, odnotowuje radomski Sanepid. - Powiatowa stacja sanitarno-epidemiolgoiczna odnotowała ponad 9 tysięcy zachorowań w tym sezonie, w tym 7 tysięcy w Radomiu i 2 tysiące w powiecie – informuje Małgorzata Gregorczyk, rzecznik PSSE w Radomiu.

Ze względu na dużą liczbę chorych szpital przy ulicy Tochtermana wprowadziła ograniczenia odwiedzin na dwóch oddziałach: intensywnej terapii i dziecięcym. - Dbamy o pacjentów. Ze względu na ich dobro prosimy o odwiedzanie chorych tylko przez jedną osobę, żeby te wizyty nie były zbyt długie. Prosimy o respektowanie procedur – mówi Elżbieta Cieślak, rzeczniczka Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Lekarze radzą, aby – w celu uniknięcia choroby - unikać dużych skupisk ludzi, a przede wszystkim kontaktu z osobami kaszlącymi i z katarem. - W momencie kiedy poczujemy się źle, możemy próbować przeciwdziałać chorobie domowymi metodami, ale jeśli w ciągu 3 dni objawy nie ustąpią, skorzystajmy z fachowej porady – dodaje Jacek Burski.

W szpitalu na Józefowie, jak informuje dyrekcja – zauważalny jest wzrost zachorowań przede wszystkim wśród personelu. Władze monitorują sytuację, ale na razie – jak mówią – nie ma potrzeby wprowadzania ograniczeń odwiedzin pacjentów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Coraz więcej chorych na grypę

  To dopiero początek sezonu, ale wiele wskazuje na to, że w tym roku chorych na grypę będzie więcej niż w ubiegłym. Chorujemy coraz częściej. Przyczyną może być coraz słabsza odporność – mówią eksperci z radomskiego Sanepidu.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

 • Szpital na Józefowie ma nowym ambulans. To „mobilny szpital”

  Nowa karetkę do przewozu pacjentów w ciężkim stanie kupił szpital na Józefowie. Jak mówi rzecznik lecznicy, to „mobilny szpital”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej