Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor

Najlepsi dzielnicowi w 2016 roku

poniedziałek, 30 styczeń 2017 16:09
Dział: Wiadomości
Autor 

St. sierżant Łukasz Adamczyk z trzeciego Komisariatu Policji w Radomiu zwyciężył w konkursie „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2016". Była to ósma edycja konkursu.

 

 

Głosowanie na najlepszego dzielnicowego trwało miesiąc. Mieszkańcy Radomia i powiatu głosowali za pomocą ankiet. Największą aktywnością wykazali się mieszkańcy gminy Kowala, gminy Iłża oraz Skaryszewa.
Po przeliczeniu głosów z ankiet, które wpłynęły od mieszkańców, okazało się, że najlepszym dzielnicowym za rok 2016 wybrano starszego sierżanta z trzeciego Komisariatu Policji w Radomiu. Komisariat obsługuje także teren gminy Kowala. Starszy sierżant Łukasz Adamczyk w policji służy od 7 lat, a dzielnicowym jest od lat 3. To jego pierwsze, tego typu wyróżnienie. - Wystarczy mieć odpowiednie podejście, rozmawiać ze społeczeństwem i uczestniczyć w życiu ludzi – mówi starszy sierżant
Łukasz Adamczyk.
Organizatorem konkursu, obok Komendy Miejskiej Policji, było także Starostwo Powiatowe. - Intencje tych edycji są takie same. Chcemy przybliżać sylwetki dzielnicowych społeczeństwu i jednocześnie upewniać społeczeństwo, że policja jest, i że ktoś czuwa nad ich bezpieczeństwem – mówi Leszek Margas, wicestarosta radomski.
Drugie miejsce w plebiscycie na najlepszego dzielnicowego za rok 2016 zajął starszy aspirant Leszek Nowakowski z Komendy Powiatowej w Iłży, a trzecie - starszy aspirant Konrad Świetlik z Komendy Powiatowej w Skaryszewie.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej