Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radni PO: „to będzie polityczna hucpa”

piątek, 27 styczeń 2017 16:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie oświaty na 31 stycznia służy tylko politycznej hucpie, a nie merytorycznej dyskusji – uważają radni PO. Ich zdaniem przesunięcie tej sesji o kilka dni dałoby możliwość przedstawienia wyników prowadzonych od kilku tygodni konsultacji. W obecnej sytuacji będzie to niemożliwe.

 

 

Zdaniem radnych PO sesja nadzwyczajna – tak, ale nie teraz, a trochę później. Bo teraz wciąż trwają konsultacje, z których będą wyciągane wnioski. - Jeszcze nic nie jest przesądzone, dlatego zwołanie sesji na 31 stycznia to mącenie w środowisku – mówi Magdalena Lasota, radna PO.

Jak dodają radni PO, zespół konsultacyjny pracuje, i wbrew temu, co mówią niektórzy radni PiS, ma wpływ na to, jak będzie wyglądała siatka szkół po reformie. Taką opinię miał wyrazić radny PiS Marek Szary. - Panie Marku, jestem w tym zespole od początku. Pojawił się pan tam tylko raz. To nie zespół nie ma nic do powiedzenia, to pan Marek nie ma nic do powiedzenia – mówi Wioletta Kotkowska.

Jak tłumaczy powód zwołania sesji Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej, musiał zwołać sesję, ponieważ wpłynął taki wniosek podpisany przez ośmiu radnych. Jak mówi Dariusz Wójcik, radni też mają prawo prawo zapoznać się z propozycjami prezydenta. Jego zdaniem nie chodzi o wywoływanie politycznej hucpy. Ze strony PiS takiej nie będzie – zapewnia przewodniczący. Ale w te zapewniania nie wierzą radni PO. - Pan przewodniczący Wójcik rozesłał do dyrektorów szkół zaproszenie na sesję nadzwyczajną po to, żeby po prostu były spięcia, manifestacje i krótko mówiąc awantura – uważa Magdalena Lasota.

Radni PO proszą, aby sesja nie wywołała emocji. Bo na pewno w propozycjach siatki szkół będą jeszcze następowały zmiany. - Naszym celem jest dziecko, rodzic, nauczyciel. Chodzi o to, aby te podmioty straciły jak najmniej. Najlepiej by było, żeby nie straciły nic, ale tak się zrobić nie da – mówi Wiesław Wędzonka z PO.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Zainwestują w rozwój szkół zawodowych

  Prawie 16 milionów złotych otrzyma blisko 30 szkól zawodowych z Radomia i powiatu radomskiego na staże i praktyki oraz na wyposażenie pracowni i atrakcyjne zajęcia lekcyjne. Wszystko w ramach mazowieckiego programu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

 • Co było przyczyną odwołania Wioletty Kotkowskiej ?

  Wioletta Kotkowska, radna Platformy Obywatelskiej została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej. Zastąpił ją Andrzej Sobieraj, radny Klubu Radnych Bezpartyjnych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej