Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wicewojewoda: „tłumaczenia pana prezydenta są absurdalne”

piątek, 27 styczeń 2017 16:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Tłumaczenia prezydenta w sprawie ulicy Wojska Polskiego są absurdalne – uważa wicewojewoda Artur Standowicz. Zdaniem wojewody minister rozwoju oraz przedstawiciele urzędu wojewódzkiego zostali wprowadzeni w błąd przez prezydenta Radomia.

 

 

To komentarze po wczorajszym oświadczeniu wiceprezydenta Radomia Konrada Frysztaka, że miasto nie będzie teraz występowało o wsparcie remontu ulicy Wojska Polskiego. Jak poinformował wiceprezydent miasta nie stać na to, aby samo udźwignęło ciężar kosztów remontu ulicy Wojska Polskiego. Wiceprezydent przypomina, że wsparcie tego remontu z budżetu centralnego deklarowali politycy PiS. - Jednoznacznie podpisując się pod kontraktem dla Radomia politycy PiS stwierdzili, że przebudowa Wojska Polskiego będzie finansowana ze środków budżetu państwa – mówił w czwartek Konrad Frysztak.

Dlatego, zdaniem prezydenta, teraz miasto liczy na to, że PiS wywiąże się z tych zobowiązań i oczekuje wsparcia na poziomie 80 % inwestycji. Wsparcie na poziomie do 50% jest, zdaniem miasta, niewystarczające, tym bardziej, że to droga krajowa.
Zdaniem Dariusza Wójcika, przewodniczącego Rady Miejskiej, rezygnacja ze starania się o pieniądze na Wojska Polskiego to wynik tego, że kasa miasta jest pusta. - Finanse miasta są tak zarżnięte, że po prostu nie ma na wkład własny. Jeżeli zaciągamy obligacje na zakup roweru miejskiego i finansujemy go z nich w stu procentach, to wychodzi na to, że nie umiemy zważyć priorytetów – mówi Dariusz Wójcik.

Jeszcze ostrzej sprawę Wojska Polskiego komentuje wicewojewoda Artur Standowicz. Zdaniem wicewojewody, prezydent w ogóle nie jest zainteresowany przebudową Wojska Polskiego. Artur Standowicz przypomina, że wojewoda był mocno zaangażowany w pozyskanie środków na dokumentację projektową. - Wychodzi na to, że minister rozwoju oraz my wszyscy zostaliśmy przez pana prezydenta wprowadzeni w błąd, prezydent wiedział przecież, już po rozmowie z ministrem, że może starać się o dofinansowanie w wysokości 50% kosztów inwestycji, i nagle zmienia zdanie. W mojej ocenie, na tym poziomie rozmów jest to niepoważne i w nie najlepszym stawia świetle wobec ministra nasze miasto – mówi A. Standowicz.

W opinii wojewody wątek, że wojsko nie wyraża zgody na na remont ulicy w związku z Air Show jest tak absurdalny. Jednocześnie wojewoda sugeruje, że miastu może być trudniej uzyskać subwencję na trasę N-S i remont ulicy Wolanowskiej, ze względu na status tych dróg. - Obie te drogi, mam na myśli „eneskę” i Wolanowską nie są drogami krajowymi, które wydaja mi się dla tego programu kluczowe – mówi Artur Standowicz. Wicewojewoda nadal wyraża nadzieję, że jednak prezydent miasta złoży wniosek o subwencje na remont ulicy Wojska Polskiego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • PiS apeluje i radzi w kwestii alei Wojska Polskiego

  Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Radosława Witkowskiego o przyśpieszenie wyłonienia firmy, która przebuduje między innymi aleję Wojska Polskiego. Na przetarg na realizację tej inwestycji wpłynęło 5 ofert. Wszystkie jednak są droższe od zakładanych kosztów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej