Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Air Show 2017 w Radomiu. To nie będzie piknik lotniczy

czwartek, 26 styczeń 2017 17:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show odbędą się 26 i 27 sierpnia w Radomiu. Taka decyzja zapadła dziś podczas spotkania władz miasta z przedstawicielami Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i spółki Port Lotniczy Radom.

 

 

W spotkaniu obok prezydenta Radomia uczestniczyli m.in. generał Krzysztof Żabicki, pułkownik Wiesław Grzegorzewski, Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Wędzonka. Podczas spotkania zapadła decyzja dotycząca daty pokazów. - To już pewne. Najbliższe Air Show odbędzie się 26 i 27 sierpnia w Radomiu. Nasze miasto jest gotowe na wielkie wyzwanie – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Zarówno strona wojskowa jak i prezydent Radomia nie chcą dziś mówić o szczegółach tegorocznych pokazów. - Mam nadzieję, że program tegorocznej imprezy nie będzie odbiegał od Air Show z 2015 roku. Z deklaracji strony wojskowej wynika, że ten program może być nawet bogatszy – mówi prezydent Radosław Witkowski.
Ale czy pół roku, które pozostaje do pokazów, pozwoli na organizację Air Show na wysokim poziomie? Pytania o to czy ten czas nie jest zbyt krótki, pojawiają się od dłuższego czasu. - Na przygotowanie imprezy jest jeszcze trochę czasu. Akurat jest to taki weekend gdzie nie ma żadnych pokazów w Europie, dlatego jest szansa, że program będzie dość bogaty – uważa Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom.
Ten fakt może pomóc w tym, żeby tegoroczne Air Show było rzeczywiście pokazami międzynarodowymi, a nie miało charakteru pikniku lotniczego z udziałem tylko polskich sił powietrznych. Jak zapewnia Dorota Sidorko, nie ma także obaw, że w sprawnym przebiegu imprezy przeszkodzą loty cywilne realizowane z lotniska na Sadkowie. - Sobota jest bez lotów. Natomiast w niedzielę wojsko zobowiązało się przygotować lotnisko i je udostępnić tak, żeby cywilne operacje lotnicze odbywały się normalnie – dodaje Dorota Sidorko.
Podczas spotkania w magistracie powołano także grupy robocze, które zajmą się przygotowaniem tegorocznych pokazów. Do kolejnego spotkania dojdzie w ciągu dwóch, trzech tygodni. Nie jest wykluczone, że już w lutym dojdzie do podpisania umowy dotyczącej organizacji w sierpniu tego roku w Radomiu Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej