Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Remont Wojska Polskiego na pewno nie w tym roku

czwartek, 26 styczeń 2017 17:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Miasto nie będzie składało wniosku do Ministerstwa Infrastruktury o subwencję na remont ulicy Wojska Polskiego. Zamierza za to aplikować o pieniądze na przebudowę ulicy Wolanowskiej i budowę Trasy NS.

 

 

- Nie rozumiem tych wszystkich wypowiedzi polityków PiS, że mamy cokolwiek przyobiecane na te inwestycję. Nie mamy nic obiecane, nie mamy żadnego dokumentu potwierdzającego, mamy sztampowe pismo mówiące o tym, że możemy aplikować. Aplikujemy. Złożymy dwa wnioski. Wniosek na trasę NS i na ul. Wolanowską - tak wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak odniósł się do wypowiedzi polityków PiS, jakie od jakiegoś czasu pojawiają się w mediach. PiS sugeruje, że miasto nie chce występować o pieniądze na przebudowę Wojska Polskiego, bo nie ma na wkład własny. Mówiąc krótko – jesteśmy zbyt zadłużeni. Tak uważa np. Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej. Wiceprezydent Konrad Frysztak potwierdza, że miasta na tę inwestycje nie stać, ale nie chodzi o zadłużenie, a o to, że to ogromne wydatki. - Miasto nie jest w stanie samo udźwignąć tak potężnej inwestycji – przekonuje Konrad Frysztak.

Jak wylicza wiceprezydent, potrzeba 120 milionów złotych, a subwencja może wynieść tylko połowę. A to droga nie tylko radomska. Przede wszystkim, jak argumentuje K. Frysztak, to ważna droga krajowa. I jej remont, ze środków budżetu państwa, obiecywali politycy PiS. - Jednoznacznie podpisując się pod kontraktem dla Radomia politycy PiS stwierdzili, że przebudowa Wojska Polskiego będzie finansowana ze środków budżetu państwa – uważa Konrad Frysztak.

Dlatego władze Radomia postulują, aby Wojska Polskiego została wpisana np. jako trzyletnie zadanie do budżetu państwa. Bo wtedy dotacja będzie mogła wynieść do 80% kosztów. A i tak, jak przekonuje prezydent, w tym roku rozpoczęcie prac na Wojsk a Polskiego nie byłoby możliwe ze względu na Air Show. Dlatego na razie miasto chce remontować dwie inne ważne drogi i w tym wypadku zamierza składać wnioski o subwencję do ministerstwa. Przede wszystkim to trasa NS. - To przede wszystkim odkorkowanie śródmieścia, odkorkowanie 25 Czerwca, przygotowanie również alternatywnej drogi na czas remontu, który będą prowadziły wodociągi. Mamy do tego wniosku gotowe uzasadnienie i jesteśmy gotowi w najbliższych dniach go składać – mówi wiceprezydent.

Drugi wniosek będzie dotyczył ulicy Wolanowskiej. Jak zapewnia Konrad Frysztak, miasto jest już przygotowane na tę inwestycję, jest już gotowa dokumentacja projektowa.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • PiS apeluje i radzi w kwestii alei Wojska Polskiego

  Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Radosława Witkowskiego o przyśpieszenie wyłonienia firmy, która przebuduje między innymi aleję Wojska Polskiego. Na przetarg na realizację tej inwestycji wpłynęło 5 ofert. Wszystkie jednak są droższe od zakładanych kosztów.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej