Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

O bezpieczeństwie na drogach w Borkowicach

czwartek, 26 styczeń 2017 16:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Na Mazowszu trwa akcja Jesteś widoczny jesteś bezpieczny. W czwartek odblaski rozdawane były w szkole w Borkowicach.

 

 

Akcja Jesteś widoczny jesteś bezpieczny prowadzona jest ok kilkunastu lat. Ta edycja rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Do tej pory przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Urzędu Marszałkowskiego odwiedzili już kilkanaście szkół. Tym razem przyjechali do szkoły w Borkowicach. - Dzisiaj jesteśmy w takim terenie dość trudnym. Borkowice, powiat przysuski. Tutaj ta infrastruktura nie jest jeszcze taka jak np. w Radomiu. Tu najlepiej widać, jakimi drogami,, jakimi poboczami chodzą dzieci – mówi Dariusz Piątek, dyrektor WORD w Radomiu.

W spotkaniu wziął udział m.in. wójt gminy Borkowice. Samorząd Borkowic, jak zapewnia Robert Fidos, sam często inicjuje działania zwiększające świadomość bezpieczeństwa i stara się, aby takie akcje jak ta trafiały do tej szkoły. - Odblaski, które otrzymali uczniowie przydadzą się na co dzień, bo dzieci mają dużo zajęć pozalekcyjnych, więc każdego dnia te elementy będą bardzo potrzebne i zabezpieczą je przed wypadkami – uważa Robert Fidos, wójt gminy Borkowice.

Zdaniem dyrektora szkoły w Borkowicach, przez dzieci uda się także trafić do dorosłych. Bo należy oczywiście przypominać dzieciom i wpajać im zasady bezpieczeństwa. Ale warto o tym także przypominać dorosłym. - Każdy z nas uważa się za bezpiecznego. Do momentu, w którym coś się nie stanie. Więc trzeba stale przypominać zasady bezpieczeństwa. A jak już to młode pokolenie nabędzie tych przekonań, to te odblaski będzie nosić – mówi Waldemar Cichawa, dyrektor ZSO w Borkowicach.

Jak przyznają uczniowie ze szkoły w Borkowicach, mieć odblaski, a je nosić – to dwie różne rzeczy. - Mam odblaski. Ale nie zawsze je zakładam – mówi nam jeden z chłopców.

Teraz, jak zapewniają uczniowie, postarają się o noszeniu odblasków pamiętać.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Odblaski trafiły do uczniów PSP nr 1 w Radomiu

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Jesteś widoczny z WORD

  Ponad stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

 • Odblaski ratują życie

  Radomski WORD przekonuje, że warto nosić odblaski. Bo odblaski poprawiają bezpieczeństwo. Akcje „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” oraz „Wyprawka dla pierwszaka” to kontynuacje działań, które prowadzone były także w roku ubiegłym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej