Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Jest mecenas Nagrody Literackiej im. W. Gombrowicza

środa, 25 styczeń 2017 16:05
Dział: Wiadomości
Autor 

Jarosław Krzyżanowski został mecenasem Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Przeznaczy łącznie na wsparcie II edycji nagrody 50 tysięcy złotych netto.

 

 

Przedsiębiorca, człowiek, który lubi przekraczać granice. A także człowiek kultury – tak przedstawiał Jarosława Krzyżanowskiego Tomasz Tyczyński, kierownik Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. - Jest osobą wielu pasji, ale to co nas najbardziej cieszy, jest także nałogowym czytelnikiem. Czyta dużo, czyta wszystko. I to jest jeszcze jeden żywy dowód na to, że warto czytać, że czytanie rozwija i pozwala odnosić sukcesy – mówił podczas konferencji w muzeum we Wsoli Tomasz Tyczyński, kierownik Muzeum Witolda Gombrowicza. Jarosław Krzyżanowski uważa, że biznes powinien dawać wsparcie regionowi, w którym jest prowadzony. - Pracujemy w regionie, prowadzimy firmę już od 27 lat. Staramy się wspierać region, być firmą odpowiedzialną społecznie. Sponsorujemy m.in. instytucje kulturalne, sportowe, prowadzimy szeroko zakrojona działalność społeczną – mówi Jarosław Krzyżanowski Dlatego Jarosław Krzyżanowski zdecydował się zostać mecenasem Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. - Gombrowicz jest znany na świecie. Gdzie nie pojedziemy, to o Gombrowiczu mówią, pytają o niego, a jak wskażemy, że mamy jeszcze blisko naszych firm muzeum Witolda Gombrowicza to każdy jest tym zafascynowany – opowiada Jarosław Krzyżanowski. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej nagroda to 40 tys. złotych. Jarosław Krzyżanowski zadeklarował 50 tysięcy. Część pieniędzy pokryje koszty organizacyjne. W ubiegłym roku organizacja I edycji nagrody kosztowała 140 tysięcy. 100 tysięcy dało miasto. - Kultura jest doskonałym nośnikiem promocji naszego miasta, ale tez pokazuje, że Radom jest miastem ludzi kreatywnych, ludzi otwartych, ludzi gotowych na wielkie wyzwania – uważa Radosław Witkowski, prezydent miasta. Jak ocenia prezydent Radomia, to były dobrze wydane pieniądze. - Ekwiwalent reklamowy wyniósł ponad 1 mln. 300 tys złotych przy nakładach 140 tysięcy złotych. To chyba wystarczający powód, by powiedzieć, że było to przedsięwzięcie udane – uważa prezydent R. Witkowski. Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza to nagroda dla debiutantów. Po raz pierwszy wręczona została w ubiegłym roku. W tym roku odbędzie się jej druga edycja. Do tej pory zgłoszonych zostało do niej 55 książek. Kandydatów można zgłaszać do końca stycznia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Muzeum Gombrowicza rozpoczęło Noc Muzeów

  Dlaczego Radom nie jest poematem nawet o poranku? Odpowiedź poznali goście muzeum we Wsoli. Nic dziwnego, odbyła się tam przecież Gombrowiczowska Noc Muzeów.

 • Piękne melodie i warsztatowy kunszt. Mikromusic we Wsoli

  Piękne melodie i warsztatowy kunszt. Mikromusic we Wsoli

 • Koncert jazzowy u Gombrowicza

  Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na ostatnie już w tym roku wydarzenie kulturalne. Po serii spotkań literackich, teraz proponuje koncert jazzowy.

 • Stolik Witolda Gombrowicza stanie w grudniu

  Pod koniec roku – jak deklaruje magistrat – pojawi się na Placu Konstytucji 3 Maja stolik Witolda Gombrowicza. Rzeźbę autorstwa Sławomira Micka z Kielc wykona odlewnia z Gliwic.

   

   

  Będzie to druga rzeźba stolik, która stanie w centrum miasta, obok kościoła Garnizonowego. Od roku na Placu Konstytucji 3 Maja stoi rzeźba profesora Leszka Kołakowskiego. Autorem rzeźby jest Sławomir Micek z Kielc, który wygrał konkurs ogłoszony przez radomski magistrat. - Artysta przekazał do odlewu model. W tej chwili odlew wchodzi w fazę produkcji. - mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
  Odlew wykona odlewnia z Gliwic. - Założony pierwotnie termin na zakończenie inwestycji to 29 grudnia. Wtedy stolik Witolda Gombrowicza stanie na Palcu Konstytucji 3 Maja – dodaje wiceprezydent Frysztak.
  Koszt wykonania rzeźby i jej montażu to blisko 110 tysięcy złotych.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej